Informacjewszystkie

Dzień Teatru w wersji online

Pomimo epidemii i zawieszenia działalności kulturalnej w całej Polsce Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” działa w przestrzeni wirtualnej. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzony jest 27 marca, Dom Chemika przygotował w tym dniu retransmisję spektaklu “Dziób w dziób” w wykonaniu Teatru SPUT², którego premiera odbyła się 18 maja 2018 roku.

Sztuka opowiada o przygodach małego wróbla Przemka, który dzięki swojej odwadze i honorowej postawie zyskuje sobie uznanie walecznych gołębi. Opowieść rozgrywa się na jednym z miejskich blokowisk, gdzie trwa konflikt pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków oraz niepozornym wróblem poszukującym swojego miejsca we wspólnocie.

Retransmisja odbędzie się 27 marca br. o godz. 16:00 na facebookowym profilu Teatru.

Dom Chemika wydłuża świętowanie Dnia Teatru na cały weekend i w sobotę zaprasza do obejrzenia spektaklu “O zielonych żabkach w czerwonych czapkach”, który był pierwszym spektaklem w wykonaniu pracowników ośrodka z okazji Mikołaja. Premiera odbyła się 6 grudnia 2016 r.

Bajka opowiada o dwóch wesołych żabkach, którym znudził się kolor zielony. Chcąc zmienić swoją naturę, wyprawiają bal dla wszystkich z kolorem czerwonym, wszystko układało się pięknie, dopóki nie pojawił się niespodziewany gość… Pokaz spektaklu odbędzie się w sobotę 28 marca w godzinach 16.00-19.00 na kanale YouTube Domu Chemika.

Ostatni dzień świętowania to “Zabawa w śpiącą królewnę” w wykonaniu Teatru Lalek “Muchomor”, którego premiera odbyła się 7 grudnia 2013 r. W niedzielę 29 marca, w godzinach 16.00-19.00 na kanale YouTube będzie można zobaczyć, jak aktorzy Muchomora tworzą własną wersję bajki o Śpiącej królewnie.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego obchodzenia Święta Teatru. wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/234570001275850/

link do transmisji
https://www.facebook.com/TeatrSput2/posts/1629626303854270

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button