Informacje

Uczniowie rozpoczną naukę na odległość

Po 2 tygodniach od zamknięcia placówek oświatowych, szkoły w całej Polsce mają rozpocząć realizację podstawy programowej, wykorzystując internet. Zdalne nauczanie ma ruszyć w środę 25 marca. 

Szkoły przygotowują się do nowej formy nauki i wprowadzają rozwiązania, które pomogą nauczycielom komunikować się z uczniami. Jednym ze sposobów takiej komunikacji jest poczta elektroniczna oraz dziennik elektroniczny. Innym narzędziem, które do tej pory wśród młodzieży wykorzystywane było przede wszystkim w celach towarzyskich, jest porozumiewanie się za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów. Z czego jeszcze będą korzystali nauczyciele i uczniowie w najbliższym czasie, zapytaliśmy dyrektor Bożenę Strzelecką z ZSO nr 2.

Bożena Strzelecka – Dyrektor ZSO Nr 2 w Puławach

Od 25 marca rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nauczyciele będą mogli oceniać postępy w nauce uczniów, realizując podstawę programową na odległość, a co za tym idzie – dzieci będą rozliczane za pracę w domu. Nowe przepisy nie regulują szczegółów zdalnego nauczania. Pozostaje to dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dyrektorów szkół.

Autorzy: M. Owczarz, M. Grzybowska

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button