Informacje

Perła też zakupi ambulans dla puławskiego szpitala

Ostatnio informowaliśmy m.in. o wsparciu Zakładów Azotowych dla puławskiego szpitala. Okazuje się, że w tym trudnym czasie nasza placówka otrzyma pomoc również od lubelskich firm. 

Jedną z nich jest Perła – Browary Lubelskie. Firma ma sfinansować zakup ambulansu dla szpitala w Puławach. „Jako przedsiębiorstwo silnie związane z Lubelszczyzną pragniemy w ten sposób okazać solidarność z mieszkańcami naszego regionu. Wierzymy, że zakup nowoczesnego ambulansu ratunkowego usprawni niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego” – tłumaczy dyrektor generalny Perły Browary Lubelskie S.A. Andrzej Rutkowski. Dziękując właścicielom spółki za okazaną szlachetność dyrektor szpitala Piotr Rybak powiedział, że „Nowo zakupiony ambulans będzie służyć pacjentom z objawami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, których życie jest zagrożone w związku z dodatkowymi, nagłymi i ostrymi schorzeniami, jak np. udary mózgu, zawały serca czy urazy w wyniku wypadków komunikacyjnych”.

Przypomnijmy, że szpital w Puławach to jedyna w województwie lubelskim jednoimienna placówka zakaźna, przeznaczona dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusa. Ambulans zakupiony przez Perłę ma trafić do Puław na początku kwietnia.

Foto: mojepiwo.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button