Informacje

Ogromne wsparcie Azotów dla puławskiego szpitala i WIHE

Grupa Azoty Puławy zakupi nowoczesny ambulans dla puławskiego szpitala oraz specjalistyczny sprzęt dla Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Łącznie na te cele wyasygnowano środki finansowe w kwocie 750 tys. złotych. 

“Wsparcie tych dwóch placówek, które stoją na pierwszej linii frontu z koronawirusem w naszym regionie, jest dla nas sprawą priorytetową. […] Cieszę się, że wypełniając swój obowiązek wobec lokalnej społeczności i przekazując darowiznę na zakup specjalistycznego sprzętu, Grupa Azoty PUŁAWY przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko osób chorych i zarażonych, ale też personelu medycznego, który z narażeniem własnego życia i zdrowia w tych trudnych dniach pomaga potrzebującym” – mówi Anna Zarzycka-Rzepecka, prezes zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Szpital Specjalistyczny w Puławach z dniem 16 marca 2020 r. został – jako jedyny w województwie lubelskim – przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny i włączony do sieci 19 placówek zakaźnych, które mają zajmować się wyłącznie pacjentami chorymi oraz z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

 „Z uwagi na dotychczasową wieloprofilowość naszego szpitala spodziewamy się napływu pacjentów zakażonych koronawirusem oraz z objawami choroby COVID-19, obciążonych dodatkowo innymi nagłymi i ostrymi schorzeniami, niejednokrotnie zagrażającymi życiu. Specjalistyczny ambulans przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa transportu tych osób oraz towarzyszącego im personelu medycznego” – mówi Piotr Rybak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Darowiznę na zakup specjalistycznych urządzeń i akcesoriów do przeprowadzania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzyma również Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych WIHE w Puławach. Zgodnie z informacją Ministerstwa Obrony Narodowej to właśnie ta placówka, dysponująca laboratorium o najwyższym standardzie BLS-3, będzie w stanie wykonywać do 350 testów wykrywających koronawirusa na dobę.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button