wszystkie

Obowiązkowa kwarantanna dla wracających z zagranicy

Od kilku dni obowiązuje przymusowa kwarantanna dla wracających z zagranicy. Takie osoby powinny skontaktować się telefonicznie z pracownikami Oddziału Nadzoru Epidemiologicznego w Puławach i poinformować o swoim przyjeździe. 

Przypominamy, że można tego dokonać w godzinach od 7:30 do 15:05 na nr 81 886 12 05, albo całodobowo na nr 509 282 119, 504 758 135, 669 332 777. Kwarantanna trwa 14 dni w miejscu podanym w karcie lokalizacyjnej. Gdy osoby nie będą mogły jej odbyć w domu, będą odsyłane w miejsce kwarantanny zbiorowej.

W Puławach takim miejscem jest budynek bursy szkolnej Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Wojska Polskiego 7. Osoby poddane kwarantannie nie powinny opuszczać domu, robić zakupów. Zabronione jest także zapraszanie znajomych do mieszkania. Ponadto zaleca się, aby monitorować swoją temperaturę ciała minimum dwa razy dziennie. W razie wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną bądź zgłosić się na oddział zakaźny, unikając transportu publicznego.

W przestrzeganiu kwarantanny pomagają funkcjonariusze policji. Za złamanie jej zasad grozi mandat w wysokości 5000 zł. W trosce o zdrowie puławian zwracamy się z prośbą, aby osoby które zostały skierowane na obowiązkową kwarantannę zastosowały się do zaleceń i nie narażały innych mieszkańców.

Autorzy: Ż. Chmielewska, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button