Informacjewszystkie

Co z handlarzami z Hali Targowej?

Stan zagrożenia epidemicznego ma wpływ na praktycznie wszystkie sfery życia prywatnego i publicznego. Z problemem braku możliwości prowadzenia interesów borykają się liczne przedsiębiorstwa. 

Do grupy zagrożonej poważnymi stratami, a niekiedy nawet bankructwem, zaliczają się między innymi handlarze, prowadzący sprzedaż na Hali Targowej przy ul. Kołłątaja. Z powodu profilaktyki przeciwwirusowej zmuszeni zostali do zamknięcia swoich stoisk lub ograniczenia godzin pracy. Obawiają się, że przez to nie będą w stanie uiścić opłat, między innymi za wynajem boksu lub miejsca targowego, które wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Urząd Miasta w tej chwili nie podał konkretnej propozycji rozwiązania tego problemu, jednak jak się dowiedzieliśmy, władze pracują nad kolejnymi ulgami dla przedsiębiorców prowadzących działalność w naszym mieście. Póki co, szczegółów tych rozwiązań nie znamy. Przypomnijmy, że jak na razie miasto proponuje przedsiębiorcom mającym problemy finansowe ulgi w opłacaniu podatku od nieruchomości.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button