Informacjewszystkie

Prezydent Puław apeluje o rozwagę

Wysoka temperatura i słońce w ostatnich dniach spowodowały, że mieszkańcy Puław zaczęli znów nieco liczniej gromadzić się w centrum miasta. Służby sanitarne apelują, aby pomimo ładnej pogody ograniczyć swoją aktywność na zewnątrz. Swój apel w tej sprawie wystosował także prezydent naszego miasta. 

W specjalnym piśmie, wydanym przez Pawła Maja, które trafiło do naszej redakcji w czwartek, czytamy m.in. że “Obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego wiąże się z wieloma obywatelskimi obowiązkami, które mają za zadanie ochronić nas wszystkich przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Profilaktyka w postaci dokładnego mycia rąk i dbania o higienę naszego otoczenia jest niezmiernie ważna, jednak najważniejszym zadaniem dla nas jest przerwanie łańcucha zarażeń”– czytamy dalej.

“Nie osiągniemy tego – pisze prezydent Puław – bez ograniczenia kontaktów z ludźmi, przebywania w miejscach publicznych, w sklepach, na placach i skwerach. Jeśli możemy, pozostańmy w domach!” – czytamy dalej. “Wiosenna aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i zachęca do powrotu do normalnego życia. Jednak to nie jest odpowiedni moment. Docierają do nas sygnały o pełnych placach zabaw czy grupowych spacerach. W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne Prezydent Miasta apeluje o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych. Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. Pomóżmy im, pozostając w domu! – pisze prezydent w apelu do mieszkańców Puław. “W tych trudnych chwilach pamiętajmy o sobie nawzajem!”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button