Informacjewszystkie

WAŻNE ! Puławski szpital będzie jednoimienną placówką zakaźną w województwie

Szpital w Puławach będzie przyjmował od najbliższego poniedziałku pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka. To wymóg, jaki nałożył minister zdrowia, by w każdym województwie znalazła się co najmniej jedna tzw. placówka jednoimienna. 

W województwie lubelskim będzie to szpital w Puławach. Wojewoda argumentował lokalizację tym, że – puławski szpital jest dobrze skomunikowany z pozostałą częścią województwa i tym, że są tam ważne oddziały, gdyby pacjenci wymagali dodatkowego leczenia m.in. oddziały: kardiologiczny, położniczy czy neurologiczny.

Szpital stopniowo jest przygotowywany do tej roli tak, by był gotowy na najbliższy poniedziałek. Wstrzymano przyjęcia do szpitala pacjentów tzw. niezakaźnych, a wszystkie planowane zabiegi w puławskiej placówce są odwoływane. W kolejnych dniach pacjenci, których stan zdrowia na to pozwoli, będą wypisywani do domów.

Pozostali zostaną przeniesieni do innych placówek – poinformował wojewoda.
Na piątek po południu zaplanowano konferencję prasową w Starostwie Powiatowym w Puławach właśnie w sprawie wyznaczenia puławskiej placówki w szpital leczący koronawirusa.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button