lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
Ostatnie programy telewizyjne

Na parkiecie zobaczyliśmy m.in trenera grającej w superlidze drużyny Azotów Puławy Marcina Kurowskiego, Artura Witkowskiego byłego gracza Azotów, Piotra Dropka, Macieja Jeżynę, Arkadiusza Urbaniaka i jeszcze wielu znakomitych szczypiornistów nie oprawiających już czynnie tej dyscypliny sportu. Naprzeciw nich stanęli uczniowie m.in Przemysław Urbaniak, Daniel Sętowski czy Emil Wiejak. Mecz zakończył się wynikiem 29:26 dla obecnych uczniów popularnej piątki.Podczas imprezy udało się zebrać ponad 2,5 tys złotych.

W czwartkowe przedpołudnie na skutej lodem łasze wiślanej ćwiczyli strażacy. Szkolenie poświęcone było doskonaleniu umiejętności podczas akcji ratunkowych na różnego rodzaju akwenach wodnych. Łacha wiślana jest świetnym miejscem do wypróbowania posiadanego sprzętu ratowniczego.

Prezydent RP podpisał w poniedziałek dwie ustawy reformujące system edukacji: prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające do tej ustawy. Podpisanie tych dokumentów przez Prezydenta zmusza samorządy do dokonania korekt w sieci szkół. W poniedziałek (9 bm) w UM podsumowano prace zespołu powołanego przez Prezydenta Puław, który zajmował się sześcioma propozycjami dostosowania obecnej sieci szkół do wymogów ustawy.

Ok 23.00 z czwartku na piątek doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu vis a vis Galerii Zielonej. Kierowca Renault jadący w stronę Kazimierza „wymusił”  pierwszeństwo na kierowcy prawidłowo jadącego od ul. Piłsudskiego  Volvo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Relacja VIDEO.

Świąteczna Strefa Radości w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym to tytuł cyklu przedsięwzięć skierowanych do dzieci i rodziców mających na celu promowanie nowych technologii, zagadnienia związane z przemysłem naftowym i Ignacym Łukasiewiczem.  Od rana do późnego popołudnia Puławski Park Naukowo Technologiczny we współpracy z Grupą Azoty Puławy stworzył unikalną imprezę dla dzieci i rodziców.

Pierwsze i prawdopodobnie, nie ostatnie Mistrzostwa Puław o Puchar Prezydenta Miasta w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w Puławskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W imprezie wzięli udział wszyscy liczący się zawodnicy w klasyfikacjach krajowych tej dyscypliny sportu.

Ponad 200 uczniów zgłosiło akces wzięcia udziału w maratonie gier planszowych, który odbył się w zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im KEN w Puławach. Od 20 do 6 rano uczniowie nauczyciele i zaproszeni goście grali w planszówki bawiąc się przy tym znakomicie.

Symbolicznym wyprowadzeniem krzyża i umieszczeniem go na jednej z części bramy nr 1 Zakładów Azotowych odśpiewaniem Roty i Hymnu państwowego rozpoczęły się obchody 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Uczczenie 110 rocznicy nadania Puławom praw miejskich było okazją do zapoznania młodzieży z twórczością lokalnych

ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
Grajdołek - sklep z grami planszowymi i figurkowymi
Widget Image
Agencja Reklamy
Kategorie
Radio LPU