HomeWasze LPUEkonomia dla opornych

W związku z przeniesieniem środków z OFE do ZUS i de facto zmniejszeniem roli obowiązkowych prywatnych funduszy emerytalnych trzeci filar stanowi – oprócz indywidualnego oszczędzania w różnych formach – doskonałą możliwość poprawienia swojej emerytalnej przyszłości.

Dzisiaj dokończenie tematu dochodu gwarantowanego. Stojące przed nami wyzwania są realne – ważne, aby debata nad tym, czy dochód podstawowy jest jednym z rozwiązań, odbywała się w oparciu o fakty.

Dzisiaj przedstawiam pomysł który coraz bardziej rozpala wyobraźnię wielu osób. Głośno o nim wspomina m.in. poważny kandydat na prezydenta Francji.

Dzisiaj ciąg dalszy o perspektywach emerytur. Na starość czeka nas bieda, bo państwowe świadczenie za 30 lat wyniesie zaledwie jedną trzecią ostatniej pensji. W najgorszej sytuacji będą kobiety i zarabiający najmniej.

Dzisiaj o perspektywach emerytur. Na starość czeka nas bieda, bo państwowe świadczenie za 30 lat wyniesie zaledwie jedną trzecią ostatniej pensji. W najgorszej sytuacji będą kobiety i zarabiający najmniej.

W ostatnim artykule  rozpocząłem przybliżanie negocjacji win-win- dzisiaj dalsza część artykułu wraz z uzupełnieniem w postaci dominującej u nas niestety strategii win-lose…

Zgodnie obietnicą poczynioną w artykule pt: „Miałem sen… czyli gdybym był prezesem OPEC’u „ postaram się przybliżyć tematykę negocjacji… Profesjonalni negocjatorzy zazwyczaj preferują dochodzenie do porozumień typu win-win. Polega to na poszukiwaniu rozwiązań, które obu (wszystkim) negocjującym stronom zapewniają zysk i pozytywne zakończenie pertraktacji.

W ubiegłym tygodniu napisałem o częściach składowych ceny ubezpieczeń komunikacyjnych OC, dzisiaj podsumowuje przyczyny tych podwyżek…5 powodów podwyżek składek na ubezpieczenie OC:

Ceny obowiązkowych polis OC w ostatnich miesiącach są zmorą kierowców. Podwyżki są tak dotkliwe, że do dyskusji włączyli się… politycy. Co się składa na cenę polisy OC i dlaczego tak dużo za nią płacimy? W ubiegłym roku towarzystwa ubezpieczeniowe zanotowały rekordową stratę ze sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC.

Rozpoczynamy Nowy Rok od odrobiny teorii , mam nadzieję, że nie zanudzę Was po szaleństwach Sylwestra. Zacznijmy od tego, że stale potrzebujemy kreować nowe pieniądze, bo codziennie przybywa dóbr i usług, które tworzymy swoją pracą. Ilość pieniędzy powinna być proporcjonalna do ilości dóbr i usług istniejących w danej chwili na rynku.

Zgodnie z obietnicą piszę we wtorek tuż po świętach a przed Nowym Rokiem. Przed nami perspektywa szampańskiej zabawy (dla części) a dla wszystkich koniec roku. Jest to okres podsumowań i rozliczeń. 

Rozpoczęła się ostatnia prosta do świąt. W tym szale zakupów i przygotowań jesteśmy „bombardowani” całą masą reklam: brakuje gotówki??? Pożyczka za darmo- no może prawie… Od wielu lat pożyczki konsumenckie to najbardziej „dojna krowa” wśród produktów bankowych i parabankowych. Zanim weźmiesz poczytaj.