HomeWasze LPU

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły płonący samochód przy ul. Wróblewskiego. Wypadek wydarzył się ok. godz.16.00 w piątek. Według relacji świadków zaniepokojeni wydobywającym się dymem spod maski samochodu właściciele zatrzymali się by rozpocząć gaszenie pojazdu.

3 marca odbędzie się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Broni Palnej – wydarzenia cieszącego się z roku na rok coraz większą popularnością. Po raz kolejny w Puławach spotkają się kolekcjonerzy i miłośnicy broni palnej, żeby zaprezentować i wzbogacić swoje zbiory, wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty.

W drugim tygodniu ferii uczniowie ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu w Schwetzingen, w Niemczech w ramach programu Erasmus +, który od września realizowany jest w szkole.

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej doprowadziło do pożaru w jednym z budynków przy ul. Norwida w Puławach. Ok godziny 11:50 trzy zastępy straży pożarnej gasiły ogień w jednej z piwnic. Strażacy zakończyli działania tuż po 13:00, przekazując miejsce zdarzenia zarządcy budynku.

Zespół Szkół nr 3 w Puławach to kolejna szkoła, w której murach odbyła się studniówka. Punktualnie o 19.00 w sobotę dwie tury tegorocznych maturzystów wraz ze swoimi partnerami zatańczyło jedyny w swoim rodzaju taniec.

Młodzieżowy Dom kultury zorganizował w piątek wieczór poetycki z puławianinem Krzysztofem Gryko. Autor zaprezentował licznej publiczności swoje utwory. Krzysztof Gryko jest poetą, muzykiem i tłumaczem. Absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie.

W piątkowe popołudnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, na nowo otwartej Scenie Muzycznej zaprezentował się grający post modernistycznego punka zespół King’s Free.

Wielu uczniów puławskich szkół spędzi ferie w mieście. Zgodnie z harmonogramem początek przerwy zimowej dla uczniów z województwa lubelskiego przypada na 29 stycznia i potrwa do 11 lutego. Wśród wielu ofert spędzenia wolnego czasu, które już teraz zaczynają się pojawiać znalazły się propozycje Osiedlowych Domów Kultury Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Do spotkania z urzędnikami odpowiedzialnymi za spółki komunalne oraz prezesami tych podmiotów doszło w ub. piątek. Pisząc do Prezydenta Puław radny Paweł Maj prosił o spotkanie w jak najszerszym gronie z lokalnymi mediami włącznie. Tylko przez przypadek poinformowani dziennikarze znaleźli się w sali konferencyjnej.

Tuż po 12.00 w piątek doszło do niegroźnej stłuczki na skrzyżowaniu ulic Zielonej, Skowieszyńskiej i Głębokiej na hamującego na czerwonym świetle  kierowcę Skody Fabii najechał kierujący Fiatem Punto. Nikomu nic się nie stało jednak utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszego czytelnika Wojtka. Dziękujemy.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia około godziny 4:00 na wschodniej części nieba można było zaobserwować niezwykłe i  tajemnicze zjawisko.

Już niebawem w Galerii Olgi i Jana Grabskich w Kazimierzu Dolnym niezwykłe wydarzenie. Swoje prace zaprezentuje Dariusz Twardoch to–artysta malarz posługujący się techniką suchego pastelu. Tworzy baśniowy cykl obrazów, opowiadając o świecie dwojga Ludzieńków. Właśnie Ludzieńków będzie można podziwiać 30 grudnia o godz. 17.00

Konkurs na najpiękniejszą ptasią stołówkę ogłosił puławski sklep sieci Leroy Merlin. Na przepięknie wykonane przez przedszkolaki z miejskich przedszkoli oraz uczniów kilku puławskich szkół podstawowych karmniki można głosować do 10 grudnia.

Ponoć mieszkańcy już zapomnieli jak odczuli obniżenie kosztów związane z termomodernizacją budynków. Taka teza pojawiła się w puławskiej stacji radiowej. Moim zdaniem może i zapomnieli ale za to pamiętają co to jest podział kosztów ogrzewania.

“Mont Blanc” to tytuł drugiego spotkania z podróżnikiem, mieszkańcem Puław – pracownikiem samorządowym, związanym zawodowo m.in. ze sportem i turystyką – Andrzejem Wenerskim. Od wielu lat realizuje swoja pasję przemierzając szczyty Bieszczad, Tatr i Alp. Ma na swoim koncie m.in Tarnicę, Halicz, Gerlach, Ostry i Kieżmarski Szczyt, Zamarłą Turnie, Grosglokner, Gran Paradiso, Castor i Mont Blanc.

Od połowy listopada obowiązują nowe przepisy, które regulują sposób przeprowadzenia przeglądu technicznego pojazdu. Co się zmieniło ? W samej metodologii przeglądu nic ponieważ wciąż diagnosta kontroluje wszystkie najważniejsze miejsca w pojeździe i kwalifikuje lub nie nasze auto do dalszej jazdy po drogach.

Mieszkańcy nowych osiedli mieszkaniowych położonych tuż za ogrodzeniem kompleksu sportowego szkoły Podstawowej nr 11 walczą o możliwość korzystania z furtki dzięki, której dzieci z tych osiedli mogłyby bez przechodzenia przez osiedlowe ulice dotrzeć bezpiecznie do szkoły.

W reakcji na gorącą dyskusję w mediach społecznościowych odnośnie kolejnych rozliczeń za dostawę ciepła za sezon 2016/2017 kilka istotnych informacji… Daleki jestem od pisania takich tekstów jak „a nie mówiłem!!” Problem z kosztami ogrzewania zaczyna

11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Niepodległości, która została przez Polskę odzyskana w 1918 roku po latach rozbiorów i ciężkich walk na frontach I wojny światowej. W tamtych trudnych czasach nasi przodkowie posiadali wysoko rozwiniętą kulturę posiadania broni palnej, dzięki czemu mogli zorganizować zbrojne powstania (m.in. listopadowe, styczniowe, wielkopolskie) oraz przeprowadzić liczne działania militarne w czasie trwania wojny, których zwieńczeniem było odbudowanie niepodległego państwa polskiego.

Nadszedł oczekiwany czas rozliczenia za dostawy ciepła w sezonie 2016/2017 i zgodnie z przewidywaniami wielu osób jest to czas „wielkiej smuty”… Jak wielokrotnie pisałem na tych gościnnych łamach można tego było uniknąć, szkoda że mieszkańcy Puław, nie chcieli poza chlubnymi wyjątkami, skorzystać z takiej możliwości. Teraz w mediach społecznościowych a także pewnie w wielu domach rozgorzała dyskusja, co niektórzy nawet chcą ściągać media , ale to nic nie da. Postaram się w kilku zdaniach uporządkować wątki w tej dyskusji.