HomeSport

Dziesięć zespołów chłopców z rocznika 2006 i młodszych wzięło udział w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezesa Klubu Sportowego “Powiślak” Końskowola pod Honorowym patronatem Starosty Puławskiego. Impreza odbyła się w ub. sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach.

Pierwszy zespół puławskiej Wisły rozpoczął okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 29 zawodników, wśród których znaleźli się już zakontraktowani Piotr Zmorzyński i Michał Kobiałka.

Pierwszy zespół Wisły Puławy rozpoczął okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 29 zawodników, wśród których znalazł się już zakontraktowany Piotr Zmorzyński. W treningu wzięli udział także pomocnik Michał Kobiałka z Chełmianki Chełm i bramkarz Wiktor Beśka z Mieszka Gniezno. W zajęciach nie uczestniczył Łukasz Skrzypek, który rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron.

Drużyna Wisły po okresie urlopowym w środę rozpoczęła okres przygotowawczy do rundy rewanżowej II ligi a już w klubie pojawił się pierwszy nowy nabytek w tym okienku transferowym. Do zespołu Bohdana Bławackiego na zasadzie transferu definitywnego dołączył 23- letni pomocnik Piotr Zmorzyński.

Znakomita wiadomość dla kibiców Azotów-Puławy. jak informują służby prasowe klubu. Azoty – Puławy rozpoczną rok od wzmocnienia składu. Umowę z puławskim klubem podpisał rozgrywający z Ukrainy, reprezentujący ostatnio barwy szwajcarskiego uczestnika Ligi Mistrzów Schaffhausen, Vladislav Ostroushko.

W czwartek odbyło się Walne Zebranie Wyborcze Delegatów-Członków KS Wisła Puławy. Spotkanie to zostało zwołane w tzw. normalnym trybie. Jednym z punktów był wybór Zarządu Klubu.

W sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach odbyła się trzecia edycja gali MMA, która została zorganizowana przez Federację MCF, konfrontującą zawodników chcących zapewnić sobie miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, czy Europy – MCF – Madness Cage Fighting i sankcjonowana przez PFMMA – Polską Federację MMA.

We wtorek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Klubu Sportowego “Wisła” Puławy. Zebranie zostało zwołane na wniosek członka wspierającego jakim jest Grupa Azoty Puławy S.A.

W 14 serii PGNiG Superligi najciekawiej zapowiadał się mecz, w którym naprzeciw siebie stanęli brązowi medaliści – KS Azoty-Puławy i obecny Mistrz Polski – PGE VIVE Kielce. 

Azoty Puławy pokonały Energę MKS Kalisz 27:22 (17:11) w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi. Jednak jak podkreślają komentatorzy spacerku nie było a beniaminek ligi zaprezentował się z bardzo dobrej strony choć zwycięstwo podopiecznych trenera Daniela Waszkiewicza nie było ani przez moment zagrożone to puławianie musieli się napracować.

Zawodnicy drugoligowej Wisły po raz kolejny wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Jest to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. To po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, najbardziej popularna forma pomocy w jaką angażują się finansowo i rzeczowo Polacy.

To niewygodna i twardo grająca drużyna tak komentowali styl gry Rozwoju Katowice przed meczem zawodnicy Wisły. Słowa te potwierdziły się w trakcie spotkania pomimo znacznej przewagi Wisły zawodnicy ze Śląska nie zamierzali tego meczu odpuścić. Trener Bohdan Bławacki pomimo tego, że po raz pierwszy od momentu przyjścia do Puław miał nieco dłuższą ławkę rezerwowych dokonał kilku zmian w składzie.

MKS Sybilla zaprasza dziewczęta z roczników 2004, 2005,2006 i 2007 na zajęcia piłki nożnej, które będą odbywały się w środy o 18.30 w hali Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Więcej informacji pod nr tel trenera 507201083.

Nie udało się zrewanżować Wiśle za porażkę w Puławach w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Puławianie przegrali na Podkarpaciu 1:0. W składzie na mecz z Siarką zabrakło Arkadiusza Maksymiuka. Kapitan Wisły ze względu na uraz nie znalazł się w kadrze meczowej. Trener zabrał natomiast ze sobą i wystawił w pierwszej jedenastce Piotra Darmochwała i Sebastiana Murawskiego, warto również podkreślić, że do 18-tki meczowej po długiej przerwie dołączył Sylwester Patejuk.

Sześć żeńskich drużyn siatkarskich wzięło udział w XVII Niepodległościowym Otwartym turnieju w piłce siatkowej. Oprócz rywalizacji i wyłonienia zwycięzców organizatorzy postawili sobie za cel popularyzacje tej dyscypliny sportu.

W sobotę 11 listopada na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się I Puławski Bieg dla Niepodległej zorganizowany z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja Marcina Szeląga.

Wyjątkowo skutecznie w sobotę zagrali piłkarze ręczni Azotów Puławy, zaaplikowali swoim przeciwnikom 40 goli. W sobotę puławianie rozbili Spójnię Gdynia. Tak okazałe zwycięstwo to w dużej mierze zasługa bardzo dobrej gry Valentyna Koshovego, który w drugiej połowie meczu bronił to co nie było do obrony.

Wisła Puławy po dwóch zwycięstwach w ligowych meczach podzieliła się punktami w Krakowie z Garbarnią. W pierwszych minutach meczu obie drużyny badały swoje możliwości. Z każdą minutą rysowała się przewaga podopiecznych Bohdana Bławackiego. Robert Hirsz z pola karnego strzelał na bramkę Marcina Cabaja, ale były bramkarz Cracovii pokazał, że jego gra w ekstraklasie nie była przypadkiem.

We wtorek (7 bm) do grona Ambasadorów Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa dołączyła polska lekkoatletka, puławianka – Malwina Kopron.