HomeSport

Nie udało się zrewanżować Wiśle za porażkę w Puławach w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Puławianie przegrali na Podkarpaciu 1:0. W składzie na mecz z Siarką zabrakło Arkadiusza Maksymiuka. Kapitan Wisły ze względu na uraz nie znalazł się w kadrze meczowej. Trener zabrał natomiast ze sobą i wystawił w pierwszej jedenastce Piotra Darmochwała i Sebastiana Murawskiego, warto również podkreślić, że do 18-tki meczowej po długiej przerwie dołączył Sylwester Patejuk.

Sześć żeńskich drużyn siatkarskich wzięło udział w XVII Niepodległościowym Otwartym turnieju w piłce siatkowej. Oprócz rywalizacji i wyłonienia zwycięzców organizatorzy postawili sobie za cel popularyzacje tej dyscypliny sportu.

W sobotę 11 listopada na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się I Puławski Bieg dla Niepodległej zorganizowany z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja Marcina Szeląga.

Wyjątkowo skutecznie w sobotę zagrali piłkarze ręczni Azotów Puławy, zaaplikowali swoim przeciwnikom 40 goli. W sobotę puławianie rozbili Spójnię Gdynia. Tak okazałe zwycięstwo to w dużej mierze zasługa bardzo dobrej gry Valentyna Koshovego, który w drugiej połowie meczu bronił to co nie było do obrony.

Wisła Puławy po dwóch zwycięstwach w ligowych meczach podzieliła się punktami w Krakowie z Garbarnią. W pierwszych minutach meczu obie drużyny badały swoje możliwości. Z każdą minutą rysowała się przewaga podopiecznych Bohdana Bławackiego. Robert Hirsz z pola karnego strzelał na bramkę Marcina Cabaja, ale były bramkarz Cracovii pokazał, że jego gra w ekstraklasie nie była przypadkiem.

We wtorek (7 bm) do grona Ambasadorów Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa dołączyła polska lekkoatletka, puławianka – Malwina Kopron.

MKS Sybilla Puławy to drużyna, która nie znosi kompromisów albo wygrywa albo przegrywa, bo właśnie w taką regularną kratkę grają podopieczne Grzegorza Zjawionego. Przed tygodniem fani piłkarek z Puław cieszyli się ze zwycięstwa swych ulubienic nad drużyną Orkana Bełżec 2:0. Niestety w miniony weekend już tak dobrze nie było.

XXVIII Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2017 przeszły do historii.Przez całe niedzielne przedpołudnie na Skwerze Niepodległości trwała rywalizacji biegaczy w ramach Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy startujący w różnych kategoriach wiekowych mieli do wyboru cztery dystanse, najmłodsi pobiegli na dystansie 600 m i 1800 m. Dorośli biegacze mieli do pokonania bieg masowy na dystansie 5 km oraz 10 kilometrowy bieg główny.

Kolejne 3 punkty pozostają w Puławach tym razem Wisła odprawiła z kwitkiem zespół Radomiaka. O tym, że mecz będzie dynamiczny i emocjonujący kibice mogli przekonać się już w 3 minucie gry, kiedy to zawodnicy Radomiaka głośno domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką na polu karnym piłkarza Wisły sędzia Paweł Malec nie zareagował w 5 minucie podobna sytuacja na polu karnym Radomiaka i tym razem arbiter nakazał grać dalej.

Już w niedziele 5 listopada hala sportowa szkoły podstawowej nr 10 przy ul. Kołłątaja będzie areną IV Mistrzostw Puław w badmintonie. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 4 listopada. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów Mistrzostwa będą rozgrywane w dwóch kategoriach dzieci i dorosłych.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych wiejącego wiatru i padającego marznącego deszczu doszło do spotkania 3 ligi kobiet w piłce nożnej. Na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się drużyny Sybilli Puławy i Orkana Bełżec.

Pierwsza połowa meczu z GKS-em Bełchatów nie zapowiadała, że mecz zakończy się tak przekonywującym zwycięstwem Wisły w 15 kolejce rozgrywek 2 ligi. Mało tego w 35 minucie meczu było naprawdę źle. Gospodarze pomimo zupełnie przyzwoitej gry i przewadze po strzale życia Patryka Janasika w 27 i Dawida Flaszki w 35 min. przegrywali już  0:2.

Służby prasowe puławskiej Wisły poinformowały, że od środy Ryszard Wieczorek przestał pełnić funkcję pierwszego trenera 2.ligowej drużyny Wisły Puławy.

Mecz puławskiej Wisły w Poznaniu można skomentować podobnie jak ostatnich kilka występów podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Wiślacy grają a bramki i punkty inkasują przeciwnicy. Tak było również w sobotnie popołudnie na boisku przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu.

Nie wiedzie się piłkarkom MKS-u Sybilla w rozgrywkach 3.ligi lubelskiej w piłce nożnej kobiet. W kolejnym meczu ligowym puławianki uległy na własnym boisku zespołowi Potoku Sitno 0:2. Pierwszą bramkę podopieczne Grzegorza Zjawionego straciły w 34 minucie, co nie oznacza, że puławianki odstawały poziomem wręcz przeciwnie momentami miały przewagę, brakowało jednak szczęścia w wykończeniu akcji.

Wisła Puławy podejmowała w 13 kolejce rozgrywek 2. ligi zespół Olimpii Elbląg i jak powiedział na konferencji prasowej trener puławian Ryszard Wieczorek był to najlepszy mecz Wiślaków pod jego wodzą. W pierwszej części meczu przytłaczająca przewaga zespołu  z Puław spowodowała, że goście nie wychodzili ze swojej połowy.

W czwartkowe przedpołudnie w siedzibie Grupy Azoty Puławy S.A. doszło do spotkania przedstawicieli klubów sportowych z terenu powiatu puławskiego z zarządem spółki. Uroczyście wręczono przedstawicielom organizacji sportowych przygotowywane od kilku miesięcy umowy o współpracy pomiędzy klubami a chemicznym gigantem.

W piątkowe przedpołudnie młodzież z puławskich szkół a także Zarząd Grupy „Azoty” Puławy wzięli udział w niepowtarzalnym spotkaniu z  brązową medalistką Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie Malwiną Kopron oraz jej trenerem – prywatnie dziadkiem (przyp. red.) Witoldem Kopronem.

Na pomeczowej konferencji prasowej zarówno trenerzy jak i zawodnicy podsumowali spotkanie pomiędzy Azotami a Wisłą Płock jako takie, które zawierało wszystkie elementy a także taki mecz jaki chciałoby się oglądać w piłce ręcznej była walka, dramaturgia zarazem wysoki poziom no i emocje, które drużyny zafundowały licznie zgromadzonej publiczności w hali sportowej przy ul. Partyzantów.