HomeInformacje

W sobotę w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 10 rozegrano Turniej deblowy w badmintonie na starcie stanęło jedenaście par w dwóch grupach zaawansowania. Zmagania badmintonistów prowadzono systemem „każdy z każdym”.

W najbliższą sobotę 20 bm. o godz. 10.00 na bocznym boisku stadionu MOSiR w Puławach rozpocznie się X Zimowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Puław.

Pięć i pół roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów taki wyrok we wtorek orzekł sąd wobec Krzysztofa M., który  w maju ub. roku kierując samochodem pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku, w którym ucierpiała 2,5 roczna Natalka.

Już tydzień temu w Puławach wystartował sezon studniówkowy. W tym roku pierwsi na swoim balu bawili się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Tydzień później Polonez rozbrzmiewał w Zespole szkół Ogólnokształcących nr 2 im FD Kniaźnina.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Puławach obfitował w wiele wydarzeń podczas, których kwestowano na rzecz Fundacji WOŚP. W Galerii Zielonej odbyły się m.in. pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez grupy z POK Dom Chemika oraz licytacja.

Wielu uczniów puławskich szkół spędzi ferie w mieście. Zgodnie z harmonogramem początek przerwy zimowej dla uczniów z województwa lubelskiego przypada na 29 stycznia i potrwa do 11 lutego. Wśród wielu ofert spędzenia wolnego czasu, które już teraz zaczynają się pojawiać znalazły się propozycje Osiedlowych Domów Kultury Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Wolontariusze ruszą na puławskie ulice, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bogatego programu wydarzeń, który będzie odbywał się w Puławach. Przypomnijmy, że sztab WOŚP w Puławach mieści się w Hufcu ZHP przy ul. Wojska Polskiego 23. Więcej szczegółów na plakacie.

Ferie za pasem. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do skorzystania z bogatej oferty, którą przygotował na zbliżające się ferie zimowe. Szczegóły na plakacie.

830 mln złotych tyle pieniędzy przez 25 finałów zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału należy przypuszczać, że suma ta zwiększy się zdecydowanie. 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartuje już w najbliższą niedzielę. W tym roku po kilku latach przerwy sztab akcji w Puławach zorganizowali ponownie harcerze z puławskiego hufca ZHP.

Wyjątkową frekwencję w Puławach miał tegoroczny Orszak Trzech Króli. W tym roku  obchody  miały przypomnieć uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Mieszkańcy Puław przeszli od placu Chopina  wraz z  Kacprem, Melchiorem i Baltazarem na dziedziniec Pałacu Czartoryskich był tam z aparatem Marcin Szeląg . 

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach pomimo nowego roku pozostali jeszcze na chwilę w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia a wszystko to za sprawą Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej, który już po raz czwarty odbywał się w tej placówce.

Fundacja Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego sfinansuje budowę i wyposażenie Izby Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. AJ Czartoryskiego.

Za dwa góra trzy tygodnie w szpitalach może zabraknąć lekarzy bija na alarm protestujący w całym kraju lekarze. winą za tę sytuację lekarze obarczają resort zdrowia. Medycy w kraju masowo wypowiadają umowy opt-out.

Wyjątkowego pecha miał 31-letni mieszkaniec Lublina, który przyszedł na Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym żeby alkomatem sprawdzić swój stan trzeźwości po sylwestrowych szaleństwach.

Kilka zdarzeń drogowych około 80 interwencji policjantów w tym “zgubiona” podczas imprezy małżonka to bilans dwóch dni Sylwestra i Nowego Roku. Przywitaliśmy Nowy 2018 rok dość spokojnie.

Tuż po 12.00 w środę wszystkie służby zostały postawione na nogi informacją, że w oknie na najwyższym piętrze budynku przy ul. Wojska Polskiego 23 stoi młody mężczyzna i grozi skokiem. Zablokowane dojście do budynku tzw. skokochron przed klatką schodową oraz pojazdy policyjne, strażackie i ambulans w takich okolicznościach rozgrywał się ten dramat.

Puławski Szpital Specjalistyczny zamknął 2017 rok bilansem 791 porodów co daje sto pięćdziesięcioro siedmioro więcej urodzonych w Puławskiej placówce dzieci więcej niż w 2016 roku.

Puławscy strażacy tuż przed południem w piątek otrzymali informację o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w Kazimierzu Dolnym. Jeszcze przed przybyciem straży mieszkańcy domu zdołali bezpiecznie opuścić płonący obiekt. Pożar objął poddasze jak mówią strażacy to jeden z trudniejszych do opanowania rodzajów ognia.

Tuż przed świętami zakończył się pierwszy etap konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego w Puławach oraz jego bezpośredniego otoczenia. Póki co sąd konkursowy nie wiele ujawnił, wiemy tylko tyle, że do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 7 koncepcji, które będą oceniane w kolejnym etapie.