lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
Ostatnie wpisy

Korzystając z dobroci i uprzejmości Ojca Redaktora, chciałbym załatwić sprawę półprywatną, zaspokoić czczą ciekawość, ale też zrobić coś pożytecznego zarówno dla ludzi, jak i sztuki. Sprawa jest następująca: mój serdeczny znajomy, trochę pisarz, trochę naukowiec i całkowity pasjonat wpadł na trop pewnej bardzo ciekawej historii.

Jestem człowiekiem, który ma kilka słabości. Z oczywistych powodów nie będę wszystkich obnażał w poniższym felietonie, ale do jednej się przyznam.  Otóż mam bardzo paskudną cechę, wręcz okropną: słucham tekstów piosenek.

Budowa nowego bloku energetycznego w Puławach była i jest koniecznością techniczną, co do tego nie ma najmniejszego sporu. Jednak to, co działo się wokół niej do 31 marca 2017 roku, było istnym szaleństwem i to w oparach absurdu, gęstych jak śmietana. Dlatego warto przedstawić kilka faktów i kilka mechanizmów, jakie wprawiała w ruch Platforma Obywatelska, PSL oraz służby im podległe, choć czasem myślę, że jest odwrotnie.

Jestem, byłem i będę fanem własności prywatnej. Jest to prawdopodobnie skaza genetyczna odziedziczona po antenatach, dla których posiadanie własnej ziemi było wyznacznikiem statusu społecznego. Pamiętam, że moi rodzice mieli piękny, duży sad i że sadzili las. Nie robili tego z miłości do natury, ale z życiowej zaradności.

Jako iż niedawno odbył się naszym pięknym mieście zlot kolekcjonerów i miłośników broni palnej w którym miałem zaszczyć brać udział, wrócił temat dostępu do broni palnej dla obywateli RP.

Przedwojenny celebryta (jak dziś by się go określiło), filozof Franc Fiszer powiedział kiedyś tak: „Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750 000 szubrawców.” Na to ktoś zauważa sceptycznie: „Czy myślisz, że jest aż 750 000 szubrawców?”Fiszer: „Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych.”

Czy wolność słowa to możliwość mówienia wszystkiego? We współczesnym świecie większość ludzi postrzega te pojęcia jako synonimy, a przecież jest to kardynalny błąd.  Albert Camus mówił: „Być wolnym, to móc nie kłamać” i taka jest, moim zdaniem, najszersza definicja wolności słowa. W naszym świecie kłamstwo, niedomówienie, fałszywa aluzja, staje się jednym z najbardziej użytecznych narzędzi w walce nie tylko politycznej, ale również międzyludzkiej.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem artykuł pani poseł Gabrieli Masłowskiej opublikowany w portalu LPU24.pl. Miałem możliwość uczestniczenia w VI konferencji Rynek Ciepła Systemowego odbywającej się w dniach 14-16 lutego w Puławach. Oto kilka przemyśleń dotyczących „nieuchronnych” zmian dotyczących rynku ciepła w Polsce.

W ostatnim artykule napisałem, że koszty jakie ponoszą mieszkańcy Puław za ogrzewanie mieszkań mogą być mniejsze „co najmniej” o 10%. Czy to jest realne? Po kolei. Wczoraj oglądałem reklamę nowych regulatorów – zaworów znanej firmy i mnie krew zalała, gdy uświadomiłem sobie że zakup takich fajnych urządzeń, nigdy by się nam nie zwrócił w oszczędnościach na zużyciu ciepła! 

Tak jak obiecałem w poprzednich artykułach, czas na efektowne podsumowanie tematu opłat za ciepło. Zapinamy pasy i jedziemy !!! Jeszcze w starym 2016 roku, dwa tygodnie temu pozwoliłem sobie na zadanie kilku pytań: Kto decyduje o wyborze dostawcy usług związanych z dystrybucją podzielników i ich rozliczeniem ? Dlaczego te koszty są w rozliczeniu ciepła „ukryte” w kosztach ciepła ? W jaki sposób zdecydowano o mocy zamówionej i czy ktoś w ogóle kontroluje te koszty ?

ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
Widget Image
Agencja Reklamy
Kategorie
Radio LPU