lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
Ostatnie wpisy

Według Słownika Języka Polskiego jednym z określeń katalizatora jest „Osoba lub zjawisko przyczyniające się do powstawania jakichś zmian”. Jednocześnie czytamy w Wikipedii, że katalizator nie ulega trwałej przemianie. Przy czym niektóre podręczniki szkolne określają pewne rodzaje katalizatorów jako ujemne.

Na portalu Azotowej Solidarności jest do przeczytania list szefa tejże do Delegatów na Walne Zebranie oraz odpowiedź Przewodniczącego Zarządu Powiatu Solidarności. Są to dwa odmienne stanowiska co do faktu współpracy szefa Azotowej Solidarności, który będąc w wojsku podpisał deklarację współpracy ze służbami inwigilujących żołnierzy.

Pewna puławska wspólnota mieszkaniowa większością głosów uchwaliła podniesienie stawki na fundusz remontowy do dwóch złotych pięćdziesięciu groszy. Korekta spowodowana była  realizacją dobudowy balkonów. Szkopuł w tym że wielu mieszkańców wręcz nie chce balkonów , bo to koszt kilkunastu tysięcy zł  na mieszkanie.

Podobno jest już kilkadziesiąt tysięcy ochotników do służby Wojsku Obrony Terytorialnej. A w Puławach cicho-sza.

Podobno już dostępny w Polsce. Wróżę mu duże powodzenie. Szczególnie w naszym regionie. Regionie, w którym uprawia się dużo tytoniu. W klasycznym elektronicznym papierosie „dostawcą” nikotyny jest płyn z nikotyną.

Kto ma mocną głowę może więcej wypić. Może. Ale w niektórych przypadkach wg. mnie nie jest plusem. Co to jest „mocna głowa” ? Otóż wypity przez człowieka alkohol najpierw ,”robi szum w głowie”. Następnie przy pomocy enzymu  jest metabolizowany do aldehydu octowego.

Już w 2015 r napisałem felieton ,,co z tą elektrownią”. Pisałem że w Puławach elektrownia na gaz raczej nie zostanie zbudowana. I oto ukazał się  komunikat że Puławskie Azoty odstępują od pomysłu budowy ,,gazowej elektrowni”.

Władze miasta stwierdziły, (czyt. LPU24.pl) że obecnie nie wezmą udziału w programie Mieszkanie plus. Program ten w formie realizowanej przez miasto miałby charakter dawnych Spółdzielni Mieszkaniowych.

Dzisiaj dokończenie tematu dochodu gwarantowanego. Stojące przed nami wyzwania są realne – ważne, aby debata nad tym, czy dochód podstawowy jest jednym z rozwiązań, odbywała się w oparciu o fakty.

Zrozumiałem niezrozumiałe !!! Po wywiadzie Przewodniczącego Sławomira Kamińskiego dotyczącego czasu gdy decydowało się czy Puławy przejmą Tarnów , czy  Tarnów Puławy.

ZOBACZ WSZYSTKIE
REKLAMA
Widget Image
Agencja Reklamy
Kategorie
Radio LPU