HomeInformacjePoseł Jakub Kulesza interweniuje ws podwyżek cen gazu dla ZA Puławy [VIDEO]

Poseł Jakub Kulesza interweniuje ws podwyżek cen gazu dla ZA Puławy [VIDEO]

W środę pod siedzibą Zakładów Azotowych odbyła się konferencja prasowa, na której poseł KUKIZ 15 Jakub Kulesza zapowiedział swoją interwencję w sprawie negatywnego wpływu regulacji na rynku gazowym oraz rynku nawozów na działalność największego pracodawcy w naszym regionie.

Pierwszym problemem poruszonym przez parlamentarzystę są ceny gazu wynikające z nowelizacji ustawy o magazynowaniu gazu przyjętej w sierpniu ubiegłego roku.

 


Jakub Kulesza– poseł na Sejm RP, KUKIZ’15

Drugą kwestią, którą zajął się poseł jest wzrost ilości nawozów napływających do Polski zza wschodniej granicy, co ma wpływ na konkurencyjność puławskich Azotów.

Jakub Kulesza– poseł na Sejm RP, KUKIZ’15
Poseł przygotował interpelacje, w których pyta m.in o to, czy rząd planuje jakiekolwiek działania, które chroniłyby puławskie Azoty przed rosnącymi cenami gazu i nieuczciwą, zagraniczną konkurencją.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz