HomeInformacjeSkuteczne odchudzanie według ekspertów

Skuteczne odchudzanie według ekspertów

 Skuteczne odchudzanie według ekspertów

Katarzyna Chrost – Dietetyk

Centrum Dietetyczne Naturhouse

Puławy

Piłsudskiego 46

tel. 609 224 338

 

Obserwacje przeprowadzone przez zespół dietetyków z Centrów Dietetycznych Naturhouse pozwoliły na wyróżnienie 4 głównych zasad, dzięki którym raz na zawsze uda nam się pożegnać zbędne kilogramy.

  1. MOTYWACJA

– Badania dowodzą, że osoby odchudzające się pod okiem dietetyka podczas regularnych cotygodniowych wizyt, 10 razy częściej osiągały optymalną wagę ciała niż osoby, które korzystały z pomocy specjalisty tylko raz na 3 tygodnie lub rzadziej– mówi Katarzyna Chrost, dietetyczka z Centrum Naturhouse w Puławach.

Osobom, które mają silną wolę łatwiej osiągnąć sukces, nieważne w jakiej dziedzinie. Niestety nie każdy z nas jest  zdeterminowany w dążeniu do wyznaczonego celu i dość często nasza wewnętrzna motywacja szybko spada. W przypadku procesu odchudzania  możemy uznać to za normę, ponieważ nasz stan emocjonalny ulega w tym czasie zmianom, co najlepiej obrazuje poniższy wykres.

Rozpoczynając dietę  jesteśmy pełni energii i chętni do działania. Utrata pierwszych 2-3 kilogramów bardzo nas cieszy. Wraz z upływem czasu i dalszego spadku masy ciała, często już mniejszego i nie tak spektakularnego jak na początku, odczuwamy pogorszenie nastroju. Zaczynamy łamać zasady diety i np. sięgamy po słodycze, co spowalnia tempo utraty kilogramów. Przychodzi punkt krytyczny, kiedy wiara we własne możliwości spada. To pierwszy krok do porzucenia diety i powrotu do dawnych nawyków żywieniowych oraz początkowej wagi. Ważne jest jednak, aby się nie poddawać. Osoby, które przetrwają ten trudny okres i kontynuują proces odchudzania, są już na prostej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.  W tym krytycznym momencie rola dietetyka jest nieoceniona – wspomina Katarzyna Chrost z Naturhouse Puławy.

Regularne spotkania z ekspertem ds. żywienia – najlepiej raz w tygodniu pomagają nam w wytrwaniu na diecie. Dietetyk wysłucha, wesprze, pochwali, ale też pomoże w modyfikacji diety lub indywidualnie dobierze suplementację, która pomoże nam w pozbyciu się przykrych dla nas dolegliwości.

  1. ODPOWIEDNIA DIETA

Czyli jaka? Przede wszystkim zgodna z zasadami zdrowego żywienia propagowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Pełnowartościowa, zbilansowana dieta zawierająca białka, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach jest receptą na sukces. Wykluczenie np. tłuszczy z menu przysporzy nam więcej złego niż dobrego. Część witamin takich jak A, D, E, K, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, rozpuszczalne są tylko w tłuszczach. Nie jedząc np. ryb wpływamy na spadek odporności swojego organizmu. Podczas odchudzania dobrze, aby plan żywieniowy był indywidualnie dobrany do naszych potrzeb i aby nie wykluczał żadnych z podstawowych grup produktów.

  1. INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA

Powiedzmy sobie szczerze – nie ma ani diety cud ani suplementów, które w magiczny sposób spowodują ubytek zbędnych centymetrów w biodrach czy talii – mówi mgr Katarzyna Chrost z Naturhouse w Puławach. No dobrze, więc po co suplementy, skoro odpowiednie jedzenie i ćwiczenia pozwolą osiągnąć sukces?

Powodów jest kilka. Podstawowym zadaniem suplementów diety jest uzupełnianie brakujących składników mineralnych i witamin w organizmie, które nie zawsze łatwo jest dostarczyć w optymalnych ilościach, gdy jesteśmy na diecie niskokalorycznej.

Suplementy faktycznie wspomagają odchudzanie poprzez pobudzanie procesów lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Szczególnie pomocne są wówczas ekstrakty z zielonej herbaty, kawy, karczocha, a także takie związki jak L-karnityna czy CLA – wspomina dietetyk Naturhouse Katarzyna Chrost.

Zdaniem wielu specjalistów ds. prawidłowego żywienia układ pokarmowy osób, którzy przyszli na pierwsze spotkanie z dietetykiem, często jest „zmęczony” niezdrowym żywieniem. Skutkuje to dokuczliwymi wzdęciami czy zaparciami. Wówczas warto sięgnąć po preparaty zawierające ekstrakty wspomagające trawienie, uzyskane z takich roślin jak ananas, papaja, koper włoski, karczoch, werbena bądź mięta.

Jak więc widać naturalna suplementacja ma  wspomóc nasz organizm podczas długiego i trudnego procesu odchudzania. Suplementy diety nie mogą być jednak stosowane zamiast posiłku, a jedynie jako dodatek mający uzupełnić niedobory niezbędnych do funkcjonowania organizmu składników. Należy również pamiętać, aby przyjmowanie suplementu skonsultować z dietetykiem bądź lekarzem – doradza dietetyk Naturhouse w Puławach.

  1. WYJŚCIE Z DIETY

Etap stabilizacji po zakończonym okresie utraty masy ciała jest bardzo ważny i to on zapobiega efektowi jo-jo. Wyprowadzenie z diety to tak naprawdę włączanie do codziennego menu produktów wcześniej zabronionych lub ograniczonych i zwiększanie kaloryczności posiłków z zachowaniem podstawowych zasad zdrowego żywienia. Jest to też etap, kiedy utrwalamy wiedzę żywieniową, którą zdobyliśmy podczas kuracji odchudzającej. Aby utrzymać motywację do zachowania szczupłej sylwetki, warto wtedy pozostać w kontakcie ze swoim dietetykiem, który przeprowadził nas przez etap utraty wagi.- mówi mgr Katarzyna Chrost.

Dzięki reedukacji żywieniowej, która trwa przez cały okres odchudzania jesteśmy mądrzejsi o wiedzę żywieniową, która pozwala nam dokonywać właściwych wyborów, podczas komponowania swojego codziennego menu, już po zakończeniu kuracji.

 

Odchudzając się z zachowaniem wymienionych zasad mamy zatem większe szanse na osiągnięcie szczupłej sylwetki niż działając w pojedynkę. Warto zatem spotkać się ze swoim dietetykiem i z nim zaplanować wspólną walkę o lepsze zdrowie i piękniejsze ciało.

Aby lepiej zapoznać się z ofertą Centrum Naturhouse można zapisać się na pierwszą, bezpłatną konsultację. Centrum Dietetyczne Naturhouse mieści się w Puławach, przy ul. Piłsudskiego 46. Punkt czynny jest w godzinach:

Poniedziałek: 9:00 – 17:00
Wtorek, Środa: 11:00 – 19:00
Czwartek , Piątek : 8:00 – 16:00

Na konsultację można umówić się telefonicznie pod numerem 609 224 338

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Grafik komputerowy, operator kamery i wszystkich możliwych urządzeń elektronicznych. Ojciec i matka w jednym – projektu graficznego Grupy LPU; na co dzień właściciel agencji reklamowej: MULTIMEDIA. Przedsiębiorca, miłośnik zdrowego rozsądku w przepisach prawa.

Brak komentarzy

Napisz komentarz