HomeInformacjeAlkohol po 23.00 tylko w restauracji, kawiarni albo w pubie ?

Alkohol po 23.00 tylko w restauracji, kawiarni albo w pubie ?

Na czwartkowej sesji Rady Miasta puławscy radni prawdopodobnie przegłosują uchwałę która ureguluje sprzedaż alkoholu pomiędzy 23.00 a 6.00 rano. Według tego projektu pomiędzy tymi godzinami alkohol będzie można kupić tylko w restauracji, kawiarni lub w pubie.

Zgodnie z propozycją ograniczenia mają obowiązywać w sklepach z alkoholami a także na stoiskach monopolowych w hipermarketach i na stacjach paliw. Przypomnijmy, że nowe regulacje pozwalają samorządom na dużo szerszą ingerencję w regulowanie ilości punktów sprzedaży alkoholu a także ustalanie pór sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że puławscy radni w najbliższy czwartek z takiej możliwości skorzystają. Sprawa regulowania czasu sprzedaży alkoholu w naszym mieście była przedmiotem wielu interpelacji radnych. Chodziło głównie o sklepy przy ul. Prusa , Sieroszewskiego i Lubelskiej. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problemy z zachowaniem ciszy nocnej i porządku w tamtych rejonach. Czy dzisiaj mają podobne zdanie ? Ilu Puławian tyle odpowiedzi. Jedni mieszkańcy Puław przestrzegają przed ograniczaniem dostępu do alkoholu motywując to powstaniem szarej strefy tzw. Melin, inni popierają ograniczenia ze względu na nadużywającą alkoholu młodzież a jeszcze inni uważają, że niezależnie od tego jakie będą godziny sprzedaży to ci którzy pili i tak pić alkohol będą. Nowe regulacje dotkną głownie czynnych całą dobę stacji benzynowych, całodobowe sklepy z trunkami i jeden z hipermarketów, które zgodnie z nową uchwała będą musiały o 23.00 zamknąć sprzedaż alkoholi. Czy się do tego zastosują ? Zobaczymy jedno jest pewne za nie przestrzeganie tej uchwały przez handlowców grozi utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz