HomeWasze LPUSpotkanie Puławskiej Wszechnicy Obywatelskiej [VIDEO]

Spotkanie Puławskiej Wszechnicy Obywatelskiej [VIDEO]

W Sali Pompejańskiej starostwa powiatowego w Puławach odbyło się inauguracyjne spotkanie Puławskiej Wszechnicy Obywatelskiej. W jego ramach uczestnicy wysłuchali wykładu Krystyny Leszczyńskiej zatytułowanego “Odrodzenie Państwa Polskiego 1918 – konstytucyjne podstawy ustroju państwa”.

Wszechnica jest wspólnym przedsięwzięciem Towarzystwa Przyjaciół Puław i Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach.

Wojciech Kuba i  Grzegorz Smyk – o wszechnicy obywatelskiej

Spotkania planowane są przynajmniej raz na kwartał, dotyczyć będą tematów związanych z II Rzeczpospolitą. Następne spotkanie wszechnicy odbędzie się w czerwcu, w auli uniwersyteckiej wydziału UMCS w Puławach. Organizatorzy liczą również na propozycje tematów, które chcieliby na spotkaniach poruszyć mieszkancy Puław.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz