HomeSportPuławianie nieźle na basenie w Łukowie

Puławianie nieźle na basenie w Łukowie

Kilkuset młodych pływaków (21 bm.) wzięło udział w 23 Wiosennych Mistrzostwach Łukowa w Pływaniu. Zawody poświęcone były pamięci Andrzeja Rogalińskiego społecznika, dyrektora łukowskiego szpitala i radnego. Najlepszym zawodnikom i drużynom łącznie wręczono 124 medale.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna AZS AWF Biała Podlaska, która łącznie uzbierała 19 krążków (a w tym aż 10 złotych). Drugie miejsce zajęli pływacy z Nerwala Międzyrzec Podlaski, którzy choć uzbierali 26 medali, tych najcenniejszych mieli o jeden mniej. Miejsce na podium uzupełniła ekipa Olimpii Lublin. Bardzo dobre 4 miejsce w klasyfikacji łącznej na 12 zespołów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 11 w Puławach. Dziewięcioosobowa ekipa zdobyła 13 medali, 6 złotych 4 srebrne i 3 brązowe. Zuzanna Gawełko zwyciężyła na 3 dystansach 100 motylkowym, 100 klasycznym i 100 zmiennym, Igor Ciurkowski zwyciężył na 50 m grzbietowym, 50 m dowolnym, 100 m zmiennym, Szymon Lassak wywalczył srebny medal na 50 m stylem grzbietowym, 50 m dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Tymoteusz Bielawski zajął drugą lokatę na 100 m stylem zmiennym oraz trzecią na 100 m stylem grzbietowym i 100 m dowolnym, z kolei Natalia Czerwonka z rocznika 2008 została brązową medalistką na 100 m stylem zmiennym. Wszyscy medaliści uczęszczają na dodatkowe zajęcia do Uczniowskiego Klubu Sportowego “Trójka” Puławy i trenują pod okiem trenerów Tomasza Bielawskiego, Wojciecha Białka i Sylwestra Uzdowskiego.

foto:UKS Trójka

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz