HomeWasze LPUEnglish Challenge Junior w ZSO nr 2 im FD Kniaźnina w Puławach [VIDEO]

English Challenge Junior w ZSO nr 2 im FD Kniaźnina w Puławach [VIDEO]

Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach przyjechali uczniowie z powiatu puławskiego by wziąć udział w konkursie językowym. Konkursie o tyle innowacyjnym, że rywalizacja odbywała się w rzeczywistości wirtualnej. Zawodnicy rozwiązywali online testy w aplikacji Kahoot.

Do rywalizacji mogły przystąpić trzyosobowe drużyny, które napisały krótką wypowiedź na jeden z tematów: „My dream house’, ‘English is everywhere’, czy ‘Which US president deserves the most respect’. Do drugiego etapu zakwalifikowało się osiem drużyn ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, SP nr 11 w Puławach, SP nr 5 w Puławach, Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, ZSO nr 1 im. KEN w Puławach oraz ZSO nr 2 w Puławach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa z języka angielskiego. Na podstawie wyników wyłoniono 4 drużyny, które zakwalifikowały się do finału. Ostatni etap konkursu testował wiedzę uczestników z kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych przy wykorzystaniu aplikacji  Kahoot. Liczyła się więc również szybkość, precyzja odpowiedzi oraz umiejętność pracy w zespole.

Anna Hentel  i Anna Nowosadzka  – organizatorki konkursu

W konkursie zwyciężyła drużyna z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym w składzie: Alicja Piłat, Julia Walencik oraz Adrian Kosior, zdobywając najwyższą liczbę punktów zarówno w teście leksykalno-gramatycznym, jak i w quizie kulturoznawczym.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz