HomeInformacjeAwantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych

Awantura w Desperado pięciu napastników aresztowanych

W środę około godziny 17.00 dyżurny puławskiej Policji został powiadomiony o awanturze w  puławskiej pizzerii Desperado przy ul. Kazimierskiej. Jak poinformowała nas mł.asp. Ewa Rejn-Kozak policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że 25-latek z Puław, przebywający w lokalu ze swoją narzeczoną został zaczepiony a następnie pobity przez grupę pięciu mężczyzn narodowości romskiej .

Napastnicy to mieszkańcy Puław w wieku 25, 26, 27, 34, 44 lat, którzy przebywali wcześniej w tym lokalu. Jak tłumaczy mł.asp. Ewa Rejn-Kozak jeden z agresorów kierował w stosunku do 25-latka groźby na tle narodowościowym. W sukurs bitemu 25 latkowi przyszedł jego znajomy – pracownik lokalu,  on również został zaatakowany i pobity przez grupę mężczyzn, ponadto napastnicy grozili 25-latkowi i jego narzeczonej oraz pracownikowi lokalu. Po awanturze sprawcy zbiegli z lokalu. Policjanci, wezwani na miejsce rozpoczęli ich poszukiwania, zatrzymali ich już kilkaset metrów od lokalu. Mężczyźni byli wulgarni, agresywni, wezwano dodatkowe patrole policji. W trakcie interwencji jeden z agresorów znieważył jednego z funkcjonariuszy. Cała piątka chuliganów została przez policjantów zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Czterech z nich było nietrzeźwych. Aktualnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie, trwają przesłuchania świadków. O losie zatrzymanych zdecyduje prokurator.  Śledztwo, wszczęte z art. 119 kk, który mówi o tym kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 prowadzi Prokuratura Rejonowa – Lublin Południe.

 

foto: Desperado Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz