HomeInformacjeNarodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – obchody święta w Puławach [VIDEO]

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – obchody święta w Puławach [VIDEO]

1 marca obchodzony był Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Puławskie obchody tego święta rozpoczęły się w czwartek o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali przez miasto na plac przed budynkiem dawnej puławskiej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa obecnie Wojskowej Komendy Uzupełnień gdzie delegacje szkół organizacji kombatanckich, społecznych a także przedstawiciele samorządu i parlamentu złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Uroczystości powiązane z prezentacją zdjęć wizerunków Żołnierzy Wyklętych odbyły się pod krzyżem i tablicą pamiątkową upamiętniającą zakatowanych przez funkcjonariuszy UB , żołnierzy podziemia niepodległościowego.


Moment składania wiązanek kwiatów pod krzyżem upamiętniającym zakatowanych przez funkcjonariuszy UB , żołnierzy podziemia niepodległościowego.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz