HomeInformacjeModernizacja Oddziału Ratunkowego w szpitalu już w marcu [VIDEO]

Modernizacja Oddziału Ratunkowego w szpitalu już w marcu [VIDEO]

Do końca 2018 r. Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Puławach zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt medyczny. Dla mieszkańców miasta i regionu będzie to oznaczało stały dostęp do wysokiej jakość usług i szybszej diagnostyki w zakresie ratownictwa medycznego.

Dyrekcja puławskiego SP ZOZ ma nadzieje, ze modernizacja SOR-u przełoży się na większy komfort pacjentów oraz poprawę ich bezpieczeństwa. w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przybędzie nie tylko dużo nowoczesnego sprzętu ale i podwojona zostanie liczba łóżek. Puławski szpital w grudniu ubiegłego roku zawarł z Ministerstwem Zdrowia umowę na mocy której, może podjąć się realizacji Projektu pod nazwą „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach”. Wartość całego Projektu wynosi blisko 3 mln złotych z czego dofinansowanie to aż 85% czyli blisko 2,5 mln zł. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Projekt koordynuje Ministerstwo Zdrowia. Udział własny w inwestycji sfinansuje organ prowadzący czyli Starosta puławski.

Łukasz Pańko-  szef SOR-u, Witold Popiołek – Starosta Puławski,  Piotr Rybak Dyrektor SP ZOZ w Puławach

Warto przypomnieć, że Szpitalny oddział ratunkowy zatrudnia 20 lekarzy o specjalnościach: chirurgicznej, internistycznej, ortopedycznej, ratownictwa medycznego, 21 pielęgniarek oraz 6 ratowników medycznych. Już w marcu planowane jest wyłonienie podwykonawców, którzy będą mogli rozpocząć prace. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec roku. Do oddziału ratunkowego puławskiego szpitala trafiają nie tylko pacjenci z naszego powiatu ale również ryckiego, zwoleńskiego i opolskiego. Liczba porad ambulatoryjnych udzielonych przez personel SOR-u stale wzrasta i w 2017 r. wyniosła aż 28 tyś przypadków.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz