HomeSportPGNiG Superliga Azoty – Piotrkowianin 33:26

PGNiG Superliga Azoty – Piotrkowianin 33:26

Od początku pierwszego w tym roku meczu puławskie Azoty panowały nad sytuacją na boisku kontrolowały wynik i pewnie pokonały Piotrkowianina. Puławianie wygrali 33:26, inkasując cztery punkty. Sześć goli zdobył Władysław Ostroushko, który pierwszy raz zaprezentował się przed puławską publicznością.

Już w pierwszych minutach sobotniego meczu było widać, że wydarzenia na parkiecie potoczą się bez niespodzianek. 11 minut po pierwszej syrenie Azoty prowadziły już 6:1. Trzy trafienia w tym okresie zaliczył Mateusz Seroka. Puławianie grali pewnie w ataku i obronie. Nie do przejścia był także Vadim Bogdanow, który skutecznie odbierał ochotę do gry przeciwnikom. Piotrkowianie nie zamierzali odpuścić gospodarzom i w 17 minucie przegrywali tylko trzema trafieniami i to było wszystko na co pozwolili puławianie. Chwilę potem Bartosz Jurecki i Adam Skrabania podwyższyli prowadzenie do pięciu bramek i takim wynikiem zakończyło się pierwsze 30 minut gry. Po zmianie stron ożywili się nieco goście szybko zdobyte dwa gole wlały nadzieje w serca zawodników Piotrkowianina, ich radość trwała tylko chwilę ponieważ puławianie odpowiedzieli trzema trafieniami i powoli budowali coraz większą przewagę bramkowa w pewnym momencie wynosiła ona już 9 oczek. gdy wydawało się, że przewaga może jeszcze wzrosnąć puławianie odnotowali kilka błędów m.in stuprocentowe sytuacje Piotra Masłowskiego czy Marko Panica nie wpadły do bramki a goście obniżyli przewagę do siedmiu trafień. Ostatecznie azoty pokonały Piotrkowianina 33:26.
Po 17 kolejkach PGNiG Superligi puławianie w grupie pomarańczowej zajmują drugie miejsce tuż za Wisła Płock z dorobkiem 50 punktów, natomiast w tabeli zbiorczej plasują się oczko niżej. Podopieczni Daniela Waszkiewicza odskoczyli nieco Górnikowi Zabrze, który ma 5 punktów mniej ale i dwa mecze zaległe. Już w najbliższy weekend kolejna szansa na poprawienie zdobyczy punktowej ponieważ do Puław przyjdzie zespół Wybrzeża Gdańsk. Puławianie zagrali w następującym składzie: Bogdanov, Koshovy – Ostroushko , Seroka , Podsiadło , Panić, Jurecki , Skrabania , Titow , Orzechowski , Masłowski , Kasprzak , Gumiński , Jarosiewicz, Grzelak.