HomeWasze LPUCo dalej z długami w budynkach komunalnych ? (VIDEO)

Co dalej z długami w budynkach komunalnych ? (VIDEO)

Do spotkania z urzędnikami odpowiedzialnymi za spółki komunalne oraz prezesami tych podmiotów doszło w ub. piątek. Pisząc do Prezydenta Puław radny Paweł Maj prosił o spotkanie w jak najszerszym gronie z lokalnymi mediami włącznie. Tylko przez przypadek poinformowani dziennikarze znaleźli się w sali konferencyjnej.

Rozmawiano o tym jakie podjąć działania, by zadłużenie, które generowane jest w budynkach komunalnych było przez najemców spłacane. Tematem tym zajmowaliśmy się niecałe dwa miesiące temu. Niestety jak tłumaczyli przedstawiciele samorządu i spółek miejskich na przeszkodzie stoją regulacje prawne, które w wielu przypadkach uniemożliwiają skuteczną egzekucje zadłużeń. Propozycje odpracowania długów zakwestionował wojewoda. Nie można także dłużników przenosić do mniej komfortowych lokali z uwagi na ich brak. Należy przypomnieć, że samorząd powinien zapewnić także lokale zastępcze dla eksmitowanych z zasobów nie będących własnością gminy np. spółdzielczych. Jak relacjonuje Paweł Maj, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza w najbliższym czasie “odcinać” dłużnikom wodę. OPEC już w ub. roku podjęło działania zmierzające do “zajmowania” świadczeń, które wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Paweł Maj pomimo tego, że jego koledzy z Rady Miasta zarzucają mu populizm oraz fakt, że nie przedstawia konkretnych pomysłów na rozwiązanie tych problemów od dłuższego czasu próbuje zmobilizować władze do intensyfikacji działań prowadzących do egzekucji długów tym razem podczas spotkania zaproponował kilka rozwiązań.


Paweł Maj – radny niezależny

Można mieć tylko nadzieję, że działania, które zamierza wprowadzić MPWiK odcinając wodę dłużnikom, a także te, które jeszcze w ub. roku wprowadziło OPEC, przejmujące coraz więcej świadczeń z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej doprowadzą do tego, że dłużnicy przestaną jawnie kpić z samorządu i reprezentujących go Spółek komunalnych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz