HomeInformacjeFPZ sfinansuje izbę pamięci w I LO im. ks. AJ Czartoryskiego w Puławach (VIDEO)

FPZ sfinansuje izbę pamięci w I LO im. ks. AJ Czartoryskiego w Puławach (VIDEO)

Fundacja Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego sfinansuje budowę i wyposażenie Izby Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. AJ Czartoryskiego.

Placówka znalazła się w gronie trzech szkół z całej Polski, które wezmą udział w pilotażowym projekcie pod nazwą “Izba pamięci – Restart” polegającym na modernizacji szkolnych Izb Pamięci  oraz przekształcenie ich w nowoczesne, multimedialne muzea.

Beata Trzcińska-Staszczyk – Dyrektor I LO im Ks. AJ Czartoryskiego w Puławach

Za niespełna dwa tygodnie do Puław przyjadą projektanci, którzy przyjrzą się obecnej Izbie pamięci, która funkcjonuje w puławskim liceum. Po zebraniu materiałów oraz dokonaniu wizji lokalnej, opracują koncepcję modernizacji izby.  Projekt  po konsultacji ze szkołą oraz po uzyskaniu akceptacji – zostanie sfinansowany przez Fundację Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego i co najważniejsze w  100 % .

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz