HomeInformacje7 koncepcji w II etapie konkursu urbanistyczno- architektonicznego

7 koncepcji w II etapie konkursu urbanistyczno- architektonicznego

Tuż przed świętami zakończył się pierwszy etap konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego w Puławach oraz jego bezpośredniego otoczenia. Póki co sąd konkursowy nie wiele ujawnił, wiemy tylko tyle, że do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 7 koncepcji, które będą oceniane w kolejnym etapie.

W tej chwili jedynym jawnym elementem w przebiegu całego postępowania są sugestie dla autorów prac sformułowane przez sąd konkursowy, które można przeczytać w portalu internetowym Urzędu Miasta. Warto wspomnieć, że na konkurs wpłynęło w sumie 21 prac. jedna z nich została dostarczona po terminie a druga praca nie została włączona do oceny ze względu na brak zachowania anonimowości co było jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie. Pozostałe 19 prac sąd konkursowy przyjął i ocenił. Przypomnijmy, że Sąd konkursowy składa się z głównie z architektów specjalistów i ekspertów z dziedziny planowania przestrzennego. Wśród szczątkowych informacji, które na tym etapie postępowania zostały opublikowane można dowiedzieć się, że poziom prac jest bardzo wysoki a większość ze złożonych koncepcji wnosi bardzo interesujące rozwiązania.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz