HomeInformacjeFinałowa Gala akcji „Polacy Rodakom” (VIDEO)

Finałowa Gala akcji „Polacy Rodakom” (VIDEO)

W niedzielne przedpołudnie w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się Finałowa Gala tegorocznej akcji „Polacy Rodakom” . Stowarzyszenie „Przeszłość Przyszłości” przygotowało rekordową liczbę paczek. Ponad 1000 prezentów trafi do najbiedniejszych Polaków na Ukrainie i na Białorusi.

W ubiegłym roku do naszych rodaków zza wschodniej granicy trafiło 746 paczek. Pomysłodawcą akcji „Polacy Rodakom” jest senator PiS Stanisław Gogacz. Organizatorzy akcji są w stałym kontakcie z konsulatami, oraz duchownymi polonijnymi. To oni wybierają nam osoby, które najbardziej potrzebują pomocy.


Krzysztof Szulowski – Poseł PiS

Pierwsze paczki będą teraz sukcesywnie wyjeżdżały na Ukrainę i Białoruś, by przed świętami trafić do Polonii. Reszta w konwoju humanitarnym dotrze do potrzebujących w styczniu. Przypomnijmy, że w paczkach znalazła się żywność o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną oraz książki dla dzieci a także zabawki miękkie – przytulanki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz