HomeSportPGNiG Superliga. Mistrz za mocny Azoty-VIVE 25:30 (13:16) (FOTO)

PGNiG Superliga. Mistrz za mocny Azoty-VIVE 25:30 (13:16) (FOTO)

W 14 serii PGNiG Superligi najciekawiej zapowiadał się mecz, w którym naprzeciw siebie stanęli brązowi medaliści – KS Azoty-Puławy i obecny Mistrz Polski – PGE VIVE Kielce.

Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa od początku sezonu na krajowym podwórku nie przegrali. I tym razem tak się stało. Co nie oznacza, ze zawodnicy z Kielc mieli ułatwione zadanie. Od samego początku spotkania obie drużyny próbowały stworzyć sobie bezpieczną przewagę by kontrolować przebieg gry jednak żadnemu z zespołów nie udało się odjechać na więcej niż jedną bramkę. Podopieczni Daniela Waszkiewicza ambitnie trzymali się blisko faworyta. Przewaga jednej bramki utrzymywała się do 27 minuty gry. Mateusz Jachlewski i Karol Bielecki spowodowali, że zespół z Kielc objął prowadzenie trzema bramkami i tego prowadzenia do końca meczu już nie oddał. Na przerwę puławianie schodzili przegrywając 13:16. w drugiej odsłonie gra Azotów zupełnie się rozregulowała .Obrońcy VIVE wymuszali niecelne podania. W 34. minucie Kielczanie uciekli Azotom na 4 bramki prowadząc 18:14. Puławianie popełniali zbyt dużo prostych błędów, które skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. To co udawało się w meczu z MKS-em Kalisz bezlitośnie wykorzystywali Mistrzowie Polski. Ten fragment spotkania do udanych może zliczyć jedynie Witalij Titow, który trafiał do bramki Sławomira Szmala. Na nieco ponad kwadrans przed zakończeniem meczu Mistrz Polski prowadził już 25:17 i nic nie zapowiadało, że Azotowcy doszlusują do przeciwnika, nawet reprymenda Daniela Waszkiewicza, który poprosił o czas nie wiele dała. Paweł Podsiadło próbował jeszcze odwrócić losy spotkania punktując przeciwników niestety nie wystarczyło to by pokonać VIVE. Ostatecznie Azotowcy zmniejszyli rozmiary porażki do 5 goli a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mistrza Polski 30:25. Azoty po niedzielnej przegranej z PGE VIVE Kielce plasują się wciąż na 2 miejscu w grupie pomarańczowej PGNiG Superligi i 4 w tabeli zbiorczej. Już w środę podopieczni Daniela Waszkiewicza jadą na Dolny Śląsk gdzie w Lubinie spotkają się z Zagłębiem.
Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce 25:30 (13:16)
Azoty: Bogdanow, Koszowy – Orzechowski, Podsiadło, Skrabania, Panić, Grzelak, Masłowski, Titow, Kasprzak, B. Jurecki, Prce, Gumiński i Seroka.