HomeSportPGNiG Superliga Azoty – MKS Kalisz 27:22 (17:11) (VIDEO)

PGNiG Superliga Azoty – MKS Kalisz 27:22 (17:11) (VIDEO)

Azoty Puławy pokonały Energę MKS Kalisz 27:22 (17:11) w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi. Jednak jak podkreślają komentatorzy spacerku nie było a beniaminek ligi zaprezentował się z bardzo dobrej strony choć zwycięstwo podopiecznych trenera Daniela Waszkiewicza nie było ani przez moment zagrożone to puławianie musieli się napracować.

Gospodarze można rzec rozpoczęli spotkanie bardzo leniwie. Na parkiecie w Puławach nie było widać wielkiej różnicy pomiędzy drugą a przedostatnia drużyną grupy pomarańczowej PGNiG Superligi, dopiero reprymenda trenera gospodarzy sprawiła, że Azotowcy podkręcili nieco tempo gry. Pierwsza część spotkania zakończyła się 6 bramkową przewagą Azotów. W drugiej części spotkania niepodzielnie rządzili puławianie bez problemu zdobywając kolejne gole. W pewnym momencie przewaga wynosiła 10 bramek i wydawało się, że będzie pogrom. Niestety z nie wiadomo jakich przyczyn Azotowcy stracili koncentracje i zaczęli tracić bramki, natomiast ataki stały się wyjątkowo nieskuteczne a to obite słupki i poprzeczki bramki MKS-u a to znakomitymi interwencjami popisywał się bramkarz gości Edin Tatar. Paweł Podsiadło, Piotr Masłowski przerwali pewną niemoc swojej drużyny i zaczęli punktować beniaminka. Utrzymywali 4-5 bramkowa przewagę, by zakończyć mecz zwycięstwem 27:22.


Trener Daniel Waszkiewicz i skrzydłowy Azotów Adam Skrabania o meczu z MKS-em Kalisz

Szczypiorniści Azotów zainkasowali przy okazji dodatkowy punkt za wygrana w pojedynku z przeciwnikiem ze swojej grupy. Po 13 kolejkach gier Azoty w grupie pomarańczowej ustępują Orlenowi Wiśle Płock 3 punktami i zajmują drugie miejsce natomiast w zbiorczej tabeli PGNIG Superligi podopieczni trenera Daniela Waszkiewicza plasują się na 4 miejscu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz