HomeInformacjeŚmiecie podrożeją od 1 stycznia (VIDEO)

Śmiecie podrożeją od 1 stycznia (VIDEO)

Znakomita rozgrywka taktyczna takie opinie usłyszeliśmy w kuluarach podczas jednej z przerw w obradach Rady Miasta Puławy. Opinie te dotyczyły wprowadzenia pod głosowanie uchwały podwyższającej stawki opłat za śmiecie.

Najpierw Prezydent Puław wycofał punkt z porządku obrad, w którym radni mieli zająć się podwyżką opłat za wywóz śmieci w powiązaniu ze zużyciem wody. Po załatwieniu punktów porządku związanych z uchwaleniem zmian w sieci puławskiej oświaty nagle na wniosek Wiceprezydenta Tadeusza Koconia został wprowadzony pod obrady punkt zawierający projekt uchwały, który już raz był procedowany. Trzy miesiące temu miejscy radni ten projekt odrzucili. Tym razem przy przeciwnych głosach  Piotra Sadurskiego, Cezarego Jędrzejczyka i Pawła Maja projekt został przegłosowany.

Janusz Grobel– Prezydent Puław
Konsekwencją nieuchwalenia regulacji cen w tym roku byłby 1,5 mln deficyt w budżecie Miasta. Konieczność finansowania dodatkowej luki w przychodach wywołałoby konieczność wycofania pieniędzy z projektów drogowych nawet tych z pozwoleniami na budowę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Gmina byłaby ukarana przez organy nadzorujące za niebilansowanie systemu.

Sylwia Żądełek – Kierownik wydz. Ochrony Środowiska UM Puławy
Tak więc po czwartkowej sesji puławianie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Od stycznia rachunek za te segregowane  będzie wynosił 14 zł od osoby a za niesegregowane 4 zł więcej. Jest także dobra wiadomość taryfy za wodę i odprowadzenie ścieków pozostaną na niezmienionym poziomie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz