HomeInformacjeMont Blanc-spotkanie z Andrzejem Wenerskim (VIDEO)

Mont Blanc-spotkanie z Andrzejem Wenerskim (VIDEO)

„Mont Blanc” to tytuł drugiego spotkania z podróżnikiem, mieszkańcem Puław – pracownikiem samorządowym, związanym zawodowo m.in. ze sportem i turystyką – Andrzejem Wenerskim. Od wielu lat realizuje swoja pasję przemierzając szczyty Bieszczad, Tatr i Alp. Ma na swoim koncie m.in Tarnicę, Halicz, Gerlach, Ostry i Kieżmarski Szczyt, Zamarłą Turnie, Grosglokner, Gran Paradiso, Castor i Mont Blanc.


Na spotkaniu z Andrzejem Wenerskim oraz w drugiej części także z Robertem Małkusem w Młodzieżowym Domu Kultury pojawiła się młodzież z puławskich szkół średnich wraz z nauczycielami. Były opowieści pytania i quizy z wiedzy o górach nagradzane przez prelegentów drobnymi upominkami.

 

Andrzej Wenerski – Wspinacz, podróżnik

Wiedza i doświadczenia podróżników daleko wybiegają poza program edukacyjny szkół, dlatego też wtorkowe spotkanie ze wspinaczami było ciekawą propozycją edukacyjną. Przypomnijmy, że na Mont Blanc stanęli trzej puławianie Andrzej Wenerski, Bartek Kalita i Robert Małkus.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Capo di tutti capi projektu LPU. Nie rodowity Puławianin ale w Puławach od 43 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarzadzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji. Pisze, tańczy, recytuje…

Brak komentarzy

Napisz komentarz