HomeInformacjeGrupa Azoty „Puławy” podsumowała drugą edycja programu „Wolontariatu pracowniczego”.

Grupa Azoty „Puławy” podsumowała drugą edycja programu „Wolontariatu pracowniczego”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 84 wolontariuszy, w tym 40 pracowników spółki. Zrealizowali  10 projektów dla swojego otoczenia. Wolontariusze przepracowali w czasie wolnym i bez wynagrodzenia w sumie 2124 godziny, co daje ponad 265 dni roboczych, a więc rok pracy na pełnym etacie!

Każdy z wybranych projektów otrzymał wsparcie w wysokości 5 tys. zł. wolontariusze w ramach 10 projektów budowali m.in budy dla zwierzaków w puławskim schronisku, przygotowali sale multimedialna, reaktywowali modelarnie a także zorganizowali zajęcia ceramiczne dla rodziców dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki wolontariuszom dzieci z Pożoga maja nowy plac zabaw a telewizja Czart odrestaurowane pomieszczenia. Grupa Azoty “Puławy” od lat jest firmą zaangażowaną społecznie. Celem wolontariatu pracowniczego jest budowanie kapitału społecznego, motywacji i zaangażowania pracowników. Wspólna praca wolontariacka jak twierdzą organizatorzy przedsięwzięcia rozbija codzienną zawodową rutynę, powoduje satysfakcję i dumę z możliwości zrealizowania swojego pomysłu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz