HomeInformacjeZwiązkowcy w Grupie Azoty “Puławy” grożą strajkiem (VIDEO)

Związkowcy w Grupie Azoty “Puławy” grożą strajkiem (VIDEO)

Powróciła dyskusja na temat zmian w strukturze Grupy Azoty, ze zmianami nie zgadzają się związkowcy z Puław. Temperatura sporu w Grupie Azoty jest coraz wyższa w związku z planami wyodrębnienia pionu handlowego puławskiej spółki i włączenie go do struktur oddzielnego podmiotu.

Plany te budzą coraz większy niepokój. Pracownicy obawiają się, że potężna puławska firma może zostać sprowadzona do roli jednego z zakładów produkcyjnych w Grupie. Region Środkowo Wschodni “Solidarności”, na Walnym Zebraniu Delegatów wypracował swoje stanowisko, w którym czytamy m.in, że działanie zarządu Grupy Azoty to nieuzasadnione społecznie i biznesowo osłabianie puławskiej firmy. Dokument ma trafić na biurka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło oraz wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Związkowcy grożą, że brak reakcji rządu na ten jak piszą skandaliczny proceder może spowodować strajk 3,5 tysięcznej załogi. Solidarność i ZZPRC mówią jednym głosem.

 

Zarówno związkowcy jak i pracownicy firmy czekają na reakcje najważniejszych osób w Państwie. Zapowiedzi paraliżu pracy firmy są realne a niepokój wśród załogi poważne.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz