HomeInformacjeXX-lecie puławskiego Hospicjum (VIDEO)

XX-lecie puławskiego Hospicjum (VIDEO)

Puławskie Hospicjum w piątek rozpoczęło obchody jubileuszu 20. lecia. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Obchody jubileuszu stały się okazją do podsumowań ale i planów na przyszłość.

Puławskie Hospicjum ma ambicje by być coraz nowocześniejszym i jeszcze bardziej przyjaznym pacjentom.

Justyna Walecz -Majewska – Prezes TPCh. Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty

Obchody były okazją do organizacji konferencji, na którą zaproszenie przyjęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser Duda. Podczas prelekcji mówiono o opiece paliatywnej w Polsce a także o wymiarach odpowiedzialności wobec umierania. Uczestnicy mogli wysłuchać jeszcze wielu znakomitych wykładów wygłoszonych przez ekspertów z zakresu onkologii, opieki paliatywnej a także wybitnych etyków. Konferencję zakończył koncert Leszka Długosza pt. Spieszmy się…. jak naucza nas poeta ksiądz Twardowski Jan.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz