HomePOLECAMY„Bitwa o Puławy” rozpocznie się już wkrótce

„Bitwa o Puławy” rozpocznie się już wkrótce

Jeszcze tylko przez kilka dni trwa rekrutacja do III Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach „Bitwa o Puławy”, w którym mogą wystartować uczniowie z puławskich gimnazjów i szkół średnich. Po raz drugi z rzędu Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” pozyskał na organizację tego działania edukacyjnego dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Turniej „Bitwa o Puławy” składa się z dwóch części. W pierwszym etapie przeprowadzana jest terenowa gra miejska, a po nie odbywa się konkurs wiedzy historycznej na wzór teleturnieju „1 z 10”. Uczestnicy rywalizują w drużynach 3-4 osobowych reprezentując swoją szkołę. Zwycięża ekipa, która w obu etapach uzyska największą liczbę punktów. Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem nowoczesnych mobilnych technologii. W tym roku są to aplikacje z kodami QR oraz Snapchat.

Uczniowie, którzy zgłosili się do zabawy już na początku bieżącego miesiąca zostali następnie zaproszeni na warsztaty do POK „Dom Chemika”. Warsztaty odbyły się w miniony poniedziałek i dotyczyły prawa autorskiego oraz wolnych licencji. Na spotkaniu zostały też omówione zasady Turnieju.

Gra miejska odbędzie się już w sobotni poranek 7 października, a kilka dni później zaplanowano konkurs wiedzy. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej www.archiwum.pulawy.pl/bitwa i tam też znajdują się wszelkie informacje o Turnieju.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz