HomeInformacjeCzas na głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2018 (VIDEO)

Czas na głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2018 (VIDEO)

Zakończony został Etap opiniowania projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego w edycji 2018. Zespół ds. budżetu Obywatelskiego zaopiniował wszystkie zgłoszone przez mieszkańców pomysły, i przekazał je Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta. Komisja zadecydowała o tym które projekty zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

Głosować można na dwa sposoby elektroniczny i tradycyjny. Sposób tradycyjny nie budzi żadnych wątpliwości. Trzeba wybrać się do Rejonowego Punktu Wyborczego, tam należy podpisać się na liście wyborców i na otrzymanych dwóch kartach do głosowania z projektami miejskimi i rejonowymi wybrać te, które w ocenie głosującego powinny zostać zrealizowane. Z głosowaniem internetowym jest nieco inaczej tutaj potrzebny jest dostęp do internetu i telefon komórkowy. Chcąc oddać głos przez Internet będzie trzeba podać swój nr telefonu, na który otrzymamy kod weryfikacyjny. Wpisując ten kod w wyznaczone miejsce, będzie można oddać głos. Podwójna weryfikacja pozwoli uniknąć problemów z nieuczciwymi praktykami, które pojawiały dwa lata temu.

Ewelina Borawska– Wydział Komunikacji Społecznej UM Puławy

Głosowanie internetowe odbędzie się w dniach 11 – 17 września, w sposób tradycyjny będzie można głosować
1 października i co ważne w wyznaczonych punktach w każdym z rejonów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz