HomeInformacjeGodzina “W” 73 lata później (FOTO)

Godzina “W” 73 lata później (FOTO)

Puławianie punktualnie o godz. 17.00 uczcili 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenia związane z obchodami odbyły się na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Centralnej tam spontanicznie “skrzyknęli” się młodzi puławianie by pokazać szacunek dla Powstańców a także na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich.

Organizatorami pierwszego wydarzenia były środowiska kibiców. W Osadzie Pałacowej spotkali się natomiast mieszkańcy, którzy pod tablicą pamiątkową poświęconą Krystynie Krahelskiej chcieli pokazać swój szacunek dla uczestników tego zrywu. Tam też reprezentacji organizacji kombatanckich, społecznych a także samorządu złożyli kwiaty. Podczas spotkania odśpiewano Hymn Państwowy. Organizatorzy Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości, przybliżyli  postać Krystyny Krahelskiej i jej związki z naszym miastem. Podczas obu wydarzeń punktualnie o 17.00 uczestnicy stanęli na baczność i przy dźwięku syren oddali hołd Bohaterom Powstania warszawskiego 1944 roku. Uroczystość w Parku Czartoryskich zakończyły występy artystyczne.

foto: LPU24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz