HomeInformacjeKoperta życia w Gminie Puławy

Koperta życia w Gminie Puławy

Gmina Puławy rozpoczęła akcję pn. Koperta życia. Koperta życia to nic innego jak plastikowa  okładka z  jednostronicowym formularzem, wypełnianym przez lekarza, na którym znajdą się dane osób, które należy powiadomić, choroby alergie na które cierpi pacjent zamieszkujący w danym miejscu lub leki, które przyjmuje.

Koperta jest umieszczona w lodówce lub magnesem na lodówce a wszystko to dlatego by spowodować łatwy dostęp ratownikom medycznym ratujących życie  do informacji zawartych w formularzu, szczególnie w sytuacji, gdy osoba ratowana jest nieprzytomna lub z innych powodów nie jest w stanie ich podać. Dlaczego lodówka ? Ponieważ jak wskazują statystyki jest to jedyny sprzęt AGD, które posiada prawie każde gospodarstwo domowe. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób zamieszkujących samotnie lub  tych, które są pozbawione opieki w miejscu zamieszkania, w szczególności do osób starszych lub przewlekle chorych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach będzie wydawał koperty swoim podopiecznym spełniającym powyższe kryteria, a także innym osobom, które się o nie zwrócą. Powodzenie akcji zależy od spełnienia dwóch czynników: po pierwsze dane zawarte w formularzu musza być rzetelne stad też formularz powinien być wypełniony przez lekarza posiadającego aktualną wiedzę o stanie zdrowia pacjenta, niezwykle ważna jest także aktualność informacji. Wójt Gminy Puławy poprosił przychodnie a także Szpital Specjalistyczny w Puławach by lekarze na prośbę pacjenta wypełniali takie formularze do kopert życia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

<p>Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.</p>

Brak komentarzy

Napisz komentarz