HomeInformacjeNiemal 7 litrów krwi od pracowników Grupy Azoty „Puławy” S.A.

Niemal 7 litrów krwi od pracowników Grupy Azoty „Puławy” S.A.

Kilkudziesięciu pracowników Grupy azoty Puławy wzięło udział w zapowiadanej przez nas w ubiegłym tygodniu akcji ambulatoryjnej zbiórki krwi w Grupie Azoty Puławy S.A. Organizatorem przedsięwzięcia  był Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” działający przy puławskich azotach.

Pobór krwi  odbywał się w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi będącym własnością Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na parkingu  przed biurowcem dyrekcji naczelnej. Niestety nie wszyscy mogli wziąć udział w tej akcji. Zanim doszło do oddania krwi każdy z kandydatów poddany był szczegółowej procedurze kwalifikacji i każde najmniejsze schorzenie,  przyjmowanie leków bądź świeżo wykonany tatuaż mógł być przyczyną odrzucenia kandydata na dawce, ale Ci, którym udało się oddać ten najcenniejszy z darów nie kryli swojego zadowolenia. W akcji oddawania krwi wzięło udział 20 pracowników – 15 krew oddało. Razem w środowej akcji udało się zebrać bez mała 7 litrów krwi.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Capo di tutti capi projektu LPU. Nie rodowity Puławianin ale w Puławach od 43 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarzadzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji. Pisze, tańczy, recytuje…

Brak komentarzy

Napisz komentarz