HomeSportMłodzi puławscy szachiści wysoko w Warszawie (FOTO)

Młodzi puławscy szachiści wysoko w Warszawie (FOTO)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w IV  Ogólnopolskim Turnieju Finałowym  w szachach, w ramach  Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. 822 uczestników z całej Polski na warszawskim Torwarze rywalizowało o prymat w kraju.

Swoje reprezentacje wystawiło 137 szkół z całej Polski. Rozgrywki prowadzone były w systemie szwajcarskim. Zawodnicy mieli do rozegrania 6 rund po 15 minut każda, każdy z graczy mógł zdobyć maksymalnie 18 punktów. Najlepszym zawodnikiem z Puław okazał się Damian Hałas, który uplasował się na 8 miejscu z 16 punktami. Damian mógł być równie dobrze trzeci w kraju ze względu na to, że młodych szachistów z 16 punktami było jeszcze pięciu, pozycja Damiana wynikała z losowania. Można śmiało powiedzieć, ze młody puławianin jest w elicie tego sportu wśród rówieśników w Polsce. Kolejne także bardzo dobre 38 miejsce zajął  Paweł Rodzoś. Drużynowo ekipa z Puław zajęła 33 lokatę. Puławianie na Torwarze wystąpili w następującym składzie: Natalia Mazurkiewicz, Wiktoria Gawron, Katarzyna Kiełbasa, Hubert Nakonieczny,  Damian Hałas i Paweł Rodzoś. Trenerem i opiekunem drużyny jest Zdzisław Machniewski  a opiekę medyczną sprawowała Katarzyna Hałas.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz