HomeInformacjeGrupa Azoty „Puławy” za 385 mln zł buduje instalację do granulacji mechanicznej saletry amonowej

Grupa Azoty „Puławy” za 385 mln zł buduje instalację do granulacji mechanicznej saletry amonowej

Grupa Azoty Puławy pochwaliła się inwestycją, której wartość opiewa na kwotę  385 mln zł  jest to wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej. W piątek, bezpośrednio przy budowie tego kompleksu zaproszeni goście i dziennikarze mogli zapoznać się z poziomem zaawansowania prac.

Przypomnijmy, że budowa instalacji to efekt realizacji przez Grupę Azoty „Puławy” S.A. programu inwestycyjnego. Strategia ta jak powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami wiceminister  Jerzy Kwieciński,   wpisuje się w plan Ministerstwa Rozwoju, który ma prowadzić do reindustrializacji polskiego przemysłu. Budowa instalacji, którą dzisiaj zaprezentowano jest jednym z elementów szerszego programu inwestycyjnego, którego wartość szacuje się na kwotę 1 mld 100 mln złotych. Warte podkreślenia jest również to, że inwestycja powstaje w rozszerzonej niedawno na wniosek GA „Puławy” S.A.  Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice”  w podstrefie Puławy . Nowa inwestycja GA „Puławy” S.A. to składająca się z dwóch linii produkcyjnych instalacja do granulacji mechanicznej saletry amonowej. Pierwsza linia będzie gotowa w 2018 roku, druga dwa lata później. Teren na którym powstanie instalacja, odpowiada powierzchni kilkunastu boisk piłkarskich. Wytwórnia będzie produkowała ponad 1400 ton saletrzaku i 1200 saletry na dobę. To od 200 do 300 ton więcej niż produkowane jest do tej pory.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Capo di tutti capi projektu LPU. Nie rodowity Puławianin ale w Puławach od 43 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarzadzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji. Pisze, tańczy, recytuje…

Brak komentarzy

Napisz komentarz