HomeInformacje49. Puławskie Spotkania Lalkarskie rozpoczęte

49. Puławskie Spotkania Lalkarskie rozpoczęte

Od piątku w Puławach króluje teatr lalek  a to za sprawą Puławskich Spotkań Lalkarzy. Ta ogólnopolska impreza teatralna organizowana jest już niemal od pół wieku a jej celem jest prezentacja spektakli zespołów teatralnych z całej Polski.

Podczas spotkań lalkarzy Instruktorzy mogą doskonalić swoje umiejętności na warsztatach, a wszyscy uczestnicy mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami. Przez najbliższe dni w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” prezentowane będą różne spektakle teatrów lalkowych. Na małej i dużej scenie teatralnej zaprezentują się artyści z woj. małopolskiego, podlaskiego a także z lubelskiego w tym puławianie z Teatrów „To i Owo” oraz dziecięcego teatru lalek „Muchomor”, który zaprezentuje bajkę „O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” Sobota upłynie pod znakiem warsztatów tematycznych dla uczestników i  instruktorów Spotkań. Ulicami miasta przejdzie barwny pochód lalkarzy. Uroczyste zakończenie „Święta Lalek” odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00. Spektakl na „Do Widzenia” zagra Teatr Latarnia z Białegostoku, który zaprezentuje sztukę pt. „Prosta historia”.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz