HomePOLECAMYPowroty do Puław w fotografii autorskiej i archiwalnej Ireneusza Krzywickiego

Powroty do Puław w fotografii autorskiej i archiwalnej Ireneusza Krzywickiego

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii autorskiej i archiwalnej Ireneusza Krzywickiego pt. „Powroty do Puław”, który odbędzie się 13 maja o godzinie 17:00 w sali 131 POK „Dom Chemika”.

Wystawa zatytułowana Powroty do Puław” w fotografii autorskiej i archiwalnej Ireneusza Krzywickiego to wyjątkowa ekspozycja ukazująca nie tylko dawne Puławy, ale również emocjonalny związek Ireneusza Krzywickiego z naszym miastem, w którym spędził swoje dzieciństwo.

Ireneusz Krzywicki – przybył do Puław z Lublina wraz z rodzicami w 1964 r. Los sprawił, że w 1975 r., w poszukiwaniu lepszej pracy przez ojca, pan Ireneusz opuścił Puławy i zamieszkał w Gdańsku. Podczas 11 lat spędzonych w Puławach pan Ireneusz zbierał stare fotografie i pocztówki przypominające mu jego ukochane miasto dzieciństwa. Przez kolejne lata wielokrotnie odwiedzał Puławy i dokumentował historię miasta na swoich autorskich fotografiach.

W efekcie tego nierozerwalnego związku z Puławami powstała nietypowa wystawa podkreślająca, jak ważna w życiu niektórych osób jest ich „mała ojczyzna”.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorem i właścicielem prezentowanych na wystawie fotografii Ireneuszem Krzywickim oraz autorem wystawy Zbigniewem Kiełbem.

Wystawa czynna będzie na holu górnym POK „Dom Chemika” od 13 maja do 30 czerwca 2017 r.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz