HomeSportPGNiG Superliga Azoty – KPR Legionowo 31:26 (18:14) (FOTO)

PGNiG Superliga Azoty – KPR Legionowo 31:26 (18:14) (FOTO)

Nie było niespodzianki w meczu 23 kolejki spotkań PGNiG Superligi w Puławach. Azoty bez problemów pokonały  KPR Legionowo  31:26. Puławianie chcieli zatrzeć złe wrażenie jakie pozostawili po porażce w ub.  weekend z Górnikiem w Zabrzu.

Tylko niecały kwadrans kibice obserwowali wyrównaną grę po tym czasie Azoty odjechały ambitnie grającym przeciwnikom. Przewagę 4 goli utrzymali do końca pierwszej części spotkania na przerwę schodzili prowadząc 18:14. Druga cześć to kilka szybkich ciosów w wykonaniu Azotów Przemysław Krajewski i Adam Skrabania raz po raz wrzucali kolejne gole przeciwnikom. w pewnym momencie puławianie prowadzili już różnicą 9 goli. Goście zaczęli odrabiać straty zmniejszając przewagę  do 5 bramek wtedy o czas poprosił Marcin Kurowski wstrząsnął nieco swoimi podopiecznymi, którzy już do końca spotkania nie pozwolili na zmniejszenie prowadzenia. W efekcie Azoty pokonały KPR Legionowo 31:26 prowadząc do przerwy 18:14. Po 23 seriach gier puławianie plasują się na drugiej pozycji tuz za Orlenem Wisłą Płock,  do której tracą 5 pkt natomiast trzecia  w tabeli Gwardia Opole traci do Azotów aż 15 pkt, w ogólnej klasyfikacji rozgrywek PGNiG Superligi podopieczni Marcina Kurowskiego zajmują trzecią lokatę a  czwarty w kolejności MMTS Kwidzyn traci do Azotów 7 punktów. Następne spotkanie już w najbliższą środę z VIVE Tauronem Kielce.

Azoty-Puławy: Bogdanov,  Koshovy – Krajewski 6, Skrabania 5, Sobol 4, Łyżwa 3, Kuchczyński 3, Prce 2, Przybylski 2, Grzelak 2, Orzechowski 2, Kubisztal 1, Jurecki 1, Kowalczyk, Adamczuk.