ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeInformacjeV Memoriał Waldemara Wojciechowskiego w piłce nożnej chłopców (FOTO)

V Memoriał Waldemara Wojciechowskiego w piłce nożnej chłopców (FOTO)

W sobotę (18 bm.) przez cały dzień rozgrywano mecze w ramach V Memoriału Waldemara Wojciechowskiego zmarłego przed sześciu laty puławskiego trenera, zawodnika i wychowawcy młodzieży. W turnieju organizowanym od 5 lat młodzi zawodnicy walczą o główne trofeum, którym jest Puchar Prezesa Klubu Sportowego „Wisła” Puławy.

W tegorocznym memoriale wzięło udział 12 drużyn z rocznika 2006. Do Puław przyjechały m.in zespoły Stali Mielec, Orląt Radzyń Podlaski, Pogoni Siedlce czy Brazylijskiej Szkółki Piłkarskiej. Kibice mogli obejrzeć również zespoły z Kozienic, Lublina czy pobliskiej Końskowoli. Drużyny rozgrywały swoje mecze na bocznym boisku stadionu MOSiR w Puławach w 2 grupach systemem „każdy z każdym” zwycięscy grup kwalifikowali się do dalszego etapu turnieju. W wielkim finale  Orlęta Radzyń pokonały  Juniora Radom 4:0 i to młodzi zawodnicy z Radzynia Podl. zdobyli główne trofeum V Memoriału Waldemara Wojciechowskiego. Trzecią lokatę zajęła Pogoń Siedlce, która w meczu o 3 miejsce pokonała aż 7:1  Energię Kozienice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został – Patryk Byzdra z Juniora Radom, najlepszym bramkarzem – Szymon Popiela z Energii Kozienice a królem strzelców – Mateusz Szczepaniak z Orląt Radzyń Podlaski. Najmłodszym zawodnikiem, który wziął udział w turnieju był – Damian Woch z Powiślaka Końskowola. Pierwszy zespół Wisły Puławy zajął 8 lokatę a drugi 12. Kolejny Memoriał Waldemara Wojciechowskiego zaplanowano już za rok.