lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeInformacjeIII Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi „Zwiedzamy świat z Blondynką”

III Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi „Zwiedzamy świat z Blondynką”

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach odbył się Konkurs Czytelniczy poświęcony reportażowi pod hasłem „Zwiedzamy świat z Blondynką”. Impreza ma zasięg powiatowy a honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Puławy.

W tym przedsięwzięciu biorą udział uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych oraz do uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku uczestnicy zmagań musieli poznać  biografię i twórczości podróżniczki i dziennikarki Beaty Pawlikowskiej, która od kilku lat prowadzi audycje podróżnicze  w jednej z ogólnopolskich stacji radiowych. Uczniowie biorący udział w konkursie by skutecznie odpowiadać na pytania testowe musieli szczegółowo poznać książki autorki w tym szczegółowo  „Blondynka w Chinach”, „Blondynka w Amazonii” czy „Blondynka w dżungli”.  Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum: zajęła  Julia Górecka, II m-ce Bernadeta Wójcik a miejsce III Martyna Ochalska wszystkie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Puławach, w kategorii liceum:  I m-ce Weronika Babska z II LO w Puławach, II m-ce Paulina Pawlonka z Liceum Plastycznego w Nałęczowie a  na najniższym stopniu podium uplasował się Krystian Krasa z ZSO nr 2 w Nałęczowie.
Fundatorzy nagród: ZSO nr 2 im FD Kniaźnina  Puławach, redakcja gazety uczniowskiej z PG nr 2 USG, oraz Urząd Miasta Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz