ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeInformacjeSurowa lekcja handballa (FOTO)

Surowa lekcja handballa (FOTO)

Surowej lekcji handballa udzieliły Azoty Puławy zespołowi  Meble Wójcik Elbląg w meczu 20 kolejki PGNiG Superligi puławianie pokonali zamykających tabele ligi gości 31:21  prowadząc do przerwy 16:8.

Obydwa zespoły zaczęły spotkanie bardzo nerwowo. Przez kilka pierwszych minut wynik nie odzwierciedlał przewagi jaką  w następnych minutach gry mieli uzyskać zawodnicy Azotów Puławy. Po porażce z Orlenem Wisłą Płock podopiecznym Marcina Kurowskiego  zależało na szybkim odbudowaniu się. Wynik otworzył Bartosz Jurecki i od tego momentu do końca spotkania gospodarze prowadzili. Po udanych interwencjach Vadima Bogdanova i skutecznych rzutach Rafała Przybylskiego i Krzysztofa Łyżwy już w pierwszym kwadransie Azotowcy odjechali gościom na 5 bramek.  Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, puławianie przechwycili kilka piłek i po szybkich kontratakach zbudowali ośmiobramkową przewagę.
Po zmianie stron drużyna Azotów grała wciąż skoncentrowana i nie dawała sobie wrzucić zbyt wielu bramek. Samego siebie przechodził Sebastian Zapora, którego w jednej akcji nie potrafiło pokonać 3 zawodników Mebli wójcik. To musiało bardzo deprymować gości. Od 3 minuty po rozpoczęciu  gry w drugiej połowie i przez następne 10 minut . minutą miejscowi dali popis gry ofensywnej i defensywnej zdobywając 9 goli, tracąc tylko jednego. W 45 minucie gry Azotowcy prowadzili 14 bramkami ostatecznie skończyło się na zwycięstwie różnicą 10 trafień.

Azoty Puławy -Meble Wójcik Elbląg 31:21 (16:8)
Azoty  : Vadim Bogdanow i Sebastian Zapora –  Krzysztof Łyżwa 6 ,  Rafał Przybylski   6, Robert Orzechowski   4 , Przemysław Krajewski  , Jan Sobol  i  Adam Skrabania  3 , Leos Petrovsky 2, Bartosz Jurecki 2, Bartosz Kowalczyk  1 , Patryk Kuchczyński 1,  Piotr Masłowski, Paweł Grzelak, Nicola Prce, Michał Kubisztal