lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeInformacjeSokół wygoni ptaki ze Skweru Niepodległości

Sokół wygoni ptaki ze Skweru Niepodległości

Ta informacja ucieszy szczególnie mieszkańców osiedli położonych wokół Skweru Niepodległości. Zarząd Dróg Miejskich prowadzi akcję, która finansowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok a dotyczy realizacji projektu „Wyprowadzenia ptaków ze Skweru Niepodległości”.

Zadanie to realizowane będzie w dwóch etapach do końca lutego trwało zdejmowanie ptasich gniazd, natomiast od pierwszych dni marca będzie trwało płoszenie ptaków z rodziny krukowatych – jak czytamy w informacji z użyciem drapieżników. ZDM  by  takie zadanie zrealizować  musiał zdobyć zezwolenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, które reguluje odstępstwa od zakazu umyślnego płoszenia gawronów gnieżdżących się na terenie Skweru Niepodległości w Puławach. Już niebawem na Skwerze Niepodległości będzie można spotkać Sokolnika z wyszkolonymi do tego celu ptakami drapieżnymi, które sukcesywnie mają wypłoszyć uciążliwe dla mieszkańców ptaki. Sokoły będą systematycznie oblatywały teren w skweru oraz przyległych ulic. Według założeń projektu cel powinien zostać osiągnięty do końca kwietnia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Capo di tutti capi projektu LPU. Nie rodowity Puławianin ale w Puławach od 43 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarzadzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji. Pisze, tańczy, recytuje…

Brak komentarzy

Napisz komentarz